בכנסת דורשים שיפור בשירותי הדואר

בכנסת דורשים שיפור בשירותי הדואר
בדואר מבטיחים שיפור בקרוב. מעטפות שהושלכו בכרמיאל
צילום: פרטי

ועדת הכספים אישרה: כספים שנועדו לממן את הפנסיה התקציבית של עובדי הדואר יהיו פטורים ממס על רווחי הון

ביקורת נוקבת נמתחה בוועדת הכספים של הכנסת על הרפורמה בשירותי הדואר. חברי הוועדה מתחו ביקורת על-כך שטרם הוקמה הקרן הייעודית, שאמורה לנהל את כספי הפנסיה התקציבית לה זכאים עובדי הדואר עוד מלפני ההפרטה. ועדת הכספים אישרה עקב כך, תקנות שיאפשרו לפטור ממס על רווחי הון את הכספים הללו, על-מנת להבטיח שהפנסיה של העובדים לא תיפגע.
במהלך ישיבת הוועדה, העלו חברי כנסת רבים טענות קשות כנגד הנהלת הדואר, בעקבות פניות אזרחים על שירות לקוי של חברת הדואר. חברי הכנסת דרשו מראשי החברה לפעול בדחיפות לשיפור השירות בכל רחביי הארץ, כולל לפריפריה. עוד דרשו חברי הכנסת לוודא שזכויות העובדים נשמרות גם לאחר ההפרטה וכי החברה איננה פועלת בניגוד לחוק ואינה מעסיקה עובדי קבלן באופן קבוע.
מ”מ מנכ”ל הדואר וסמנכ”ל רגולציה בחברת דואר ישראל, הרצל בר מג, אמר בדיון: “מזה חודשים ארוכים שהחברה משקיעה מאמצים רבים לשיפור השירות. המאמצים החלו נושאים פרי שניכר כבר כיום”. בר מג ציין, כי בתוך 3 חודשים ישתפר כל מערך השירות לאזרח החל מזמן ההמתנה בסניפים, חלוקת הדואר, הודעות לאזרח וכד’.

בדואר מבטיחים שיפור בקרוב. מעטפות שהושלכו בכרמיאל|צילום: פרטי
בדואר מבטיחים שיפור בקרוב. מעטפות שהושלכו בכרמיאל|צילום: פרטי

בר מג: “יש שיפור ניכר הן בהעברת מכתבים בארץ ובקבלת חבילות מחו”ל והן בהמתנה בסניפים. התקן קובע: העברת 61% מהמכתבים בתוך 3 ימי עסקים, ו- 100% תוך 7 ימי עסקים. אנחנו מעבירים 2 מיליון פריטים ביממה וגם אם פרומיל לא מגיע בזמן, זה עדיין אלפים ולכן התלונות מאוד בולטות אך לא משקפות את סך השליחות. קיבלנו עשרות מיליוני חבילות בתקופה האחרונה ועמדנו בכל ימי המכירות האינטרנטיים וממש בימים אלו מחלקים את כל החבילות. היום פחות מ- 10 דקות בממוצע המתנה בסניף. לא משקף הכל אך משקף שינוי מגמה”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *