בני ברק: מנסים למנוע הצפות בחורף

בני ברק: מנסים למנוע הצפות בחורף
מנקים קולטנים. עובד בעיריית בני ברק
צילום: עירית בני ברק

עיריית בני ברק השקיעה כ-500,000 שקל כדי לנקות את כל תעלות הניקוז ו-3,200 קולטנים, באורך של 37 ק”מ ברחבי העיר. מתברר כי לרשות האגף לתשתיות ולפיתוח בעיר עומדים חמישה צוותי סיור בכל רחבי העיר, שעוברים לבדוק את המערך הגדול של תעלות הניקוז, וכאשר ישנה, לפעמים, הצטברות של סחף פסולת בכניסות לתעלות היא מנוקה על ידי העובדים.
בישיבת הצוותים העירוניים נמסר, כי בנוסף לבדיקות כלל הקולטנים, תוגברו צוותים לטיפול במקומות הנמצאים במורדות כבישים. כמו כן מתבצעת סריקה לגילוי בעיות הדורשות טיפול מיידי בכיוון נחל הירקון. אגף התברואה העירוני עורך סיורים ומבצע טיפול מיוחד באזורים שהיו בהם קשיים בעבר, כדי לסלק שאריות פסולת שעלולות לכסות את פתחי הניקוז.
את פניות הציבור בנושא זה מרכז המוקד העירוני. תאגיד “מי ברק” מסייע בטיפול מונע באמצעים מכניים ותחנת כיבוי האש עומדת בכוננות ובהערכות מיוחדות לקראת הגשם. את ההערכות מרכז הרב ישראל דרנגר, ראש מטה ראש העיר אשר מסביר כי לעיתים תושבים מתלוננים במוקד העירוני על הצפות, אך למעשה זו רק הצטברות של מי גשמים בשעת ירידת הגשמים עצמה בשל תנאים טופוגרפיים, אך כעבור שעה קלה המים נעלמים מהמקום. לדבריו, שיגור עובדים למקומות אצלו מונע מהם לטפל בהצפות אמיתיות באזורים אחרים. הוא הוסיף וציין כי מפקדת כיבוי-אש עומדת בקשר עם כונני מפלס נחל הירקון, כדי לתת התראה בעוד מועד לדיירי האזורים הסמוכים לנחל לאפשרות של פינוי במקרים של עלייה דראסטית במפלס וחשש להצפות.
העירייה גם פנתה לתושבי העיר להמשיך להקפיד על אי השלכת שקיות ניילון לרשות-הרבים, הגורמות לסתימת כניסת המים לקולטנים הביוב. כמו”כ התושבים התבקשו לחזק ולהדק גגות פלסטיק וכדומה העלולים להתנתק כתוצאה מרוחות חזקות.

מנקים קולטנים. עובד בעיריית בני ברק|צילום: עירית בני ברק
מנקים קולטנים. עובד בעיריית בני ברק|צילום: עירית בני ברק


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *