המדינה תרוויח הרבה יותר כסף מאוצרות הטבע

המדינה תרוויח הרבה יותר כסף מאוצרות הטבע
ההחלטה התקבלה. ועדת הכספים
צילום: יח"צ

ועדת הכספים של הכנסת אישרה את חוק ששינסקי 2. אחרי שבועות של דיונים ממושכים. סמנכ”ל כלכלה ותשתיות במשרד ראש הממשלה, אמיר ברקן, אמר כי בזכות החוק החדש, מייצור אשלג צפויה תוספת הכנסות של 2 מיליארד שקל, מעבר לכסף המדינה כבר מקבלת כיום. מנחושת המדינה תרוויח עוד 650 מיליון שקל.
יו”ר כיל, ניר גלעד שהתנגד בחריפות לחוק החדש, אמר: “מדברי ברקן ניתן ללמוד שהיום אין כדאיות כלכלית להשקיע בישראל ולכן הצוות הבין-משרדי הודיע שיש לבצע תיקונים. האוצר לעומת זאת בעד השארת החוק כפי שהוא. עתה האחריות לעתיד הנגב בידי הממשלה וחברי ועדת הכספים, אם יאשרו את החוק”.

ההחלטה התקבלה. ועדת הכספים|צילום: יח"צ
ההחלטה התקבלה. ועדת הכספים|צילום: יח”צ

לנוכח החשש מפיטורי עובדי מפעל המגנזיום, דרש יו”ר הוועדה גפני לקיים ‘איחוד דו”חות’ בין המפעל המגנזיום למפעלים אחרים. מנכ”ל האוצר ומנהל רשות המיסים הודיעו שיחזרו לוועדה עם מנגנון שיאפשר זאת עד סוף השנה האזרחית.
יו”ר ועדת הכספים, ח”כ משה גפני (יהדות התורה) חזר על עמדתו, ש”משאבי הטבע של המדינה שייכים לאזרחים ועליהם להרוויח מהם, תוך מתן אפשרות להמשך ההשקעות בישראל”. גפני העלה את החוק להצבעה רק לאחר שהוועדה שמעה את עמדת ‘ועדת הארבעה’ הממשלתית שישבה אף היא על המדוכה בשבועות האחרונים במקביל לוועדת הכספים. הוועדה אישרה את החוק פה-אחד, קואליציה ואופוזיציה, חרף כל הקשיים בדרך.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *