הפנסיה שלכם תגדל ב-1%

הפנסיה שלכם תגדל ב-1%
"איזונים נכונים". טקס החתימה
צילום: דוברות הכנסת

בחסות ועדת הכספים חתמו יו”ר ההסתדרות, נשיא הארגונים העסקיים ואגף שוק ההון באוצר על הסכם חדש שיגדיל את הפנסיה

בתום מו”מ ארוך ומתיש חתמו ההסתדרות והארגונים העסקיים על הסכם לפיו שיעור ההפרשות לפנסיית החובה במשק יגדל באחוז אחד. השלבים האחרונים של המו”מ נעשו בתיווכו של יו”ר ועדת הכספים, ח”כ משה גפני (יהדות התורה) שהאיץ בצדדים להגיע להבנות הדדיות שיאפשרו את החתימה על ההסכם. מעתה סך הצבירה עד גיל הפרישה תגדל בשיעור של בין 5% ל-6%. עפ”י ההסכם הפרשות המעסיק יוגדלו מ-6% ל- 6.5% והפרשות העובד יגדלו מ-5.5% ל-6%. סך כל שיעור ההפרשות יעלה מ-17.5% ל-18.5%. הפעימה הראשונה תהיה ב- 1.7.16 אז שיעור ההפרשות יועלה ב- 0.5% ולאחר מכן הפעימה השנייה ב- 1.1.17 עם עלייה של 0.5% נוסף.

"איזונים נכונים". טקס החתימה|צילום: דוברות הכנסת
“איזונים נכונים”. טקס החתימה|צילום: דוברות הכנסת

נשיא הארגונים העסקיים, שרגא ברוש: “אני שמח מאוד על הגדלת החיסכון הפנסיוני של העובדים, נעשה כאן דבר חשוב תוך הקפדה על האיזונים הנכונים על-מנת שלא לפגוע במשק. מצאנו את ועדת הכספים כבית נאמן ויו”ר ועדת הכספים גפני סייע בהגעה להסכם טוב. ועדת הכספים לא שבוייה בידי הממשלה ונשמעות בה דעות מכיוונים שונים, מקשיבים גם אם לא עושים כל מה שאתה מבקש. האיזונים החשובים נמצאים במשולש: ממשלה – מעסיקים – עובדים. לא כיפופי ידיים, אלא הבנת האחר וניסיון למצוא פתרון טוב, המשק גם כך בבעיות, כולנו רוצים שהמשק יצמח”. ברוש הוגה גם לח”כ זוהר, שהסכים לא לקדם לעת עתה את הצעת החוק שלו הקובעת הגדלת הפרשות ב- 3%.
יו”ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: “העלאת ההפרשות ל- 18.5% זה אירוע היסטורי, מייצרים רף חדש בצבירה לפנסיה – הגדלה של מעל 5%. המשמעות היא הגדלת הסכום הצבור לפנסיה של העובד באלפי שקלים. עשינו היום מהלך גדול לטובת העובדים, שיאפשר קיום בכבוד בזמן הפרישה לפנסיה. הכל תוך איזונים נכונים ודאגה גם למעסיקים. חשוב להמשיך לפעול במשולש הזה: ממשלה – מעסקים – עובדים בשיתוף פעולה להגעה לפתרונות טובים תוך הכרת האילוצים האחד של השני”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *