זוכרים את ג’סיקה

זוכרים את ג’סיקה

אירוע לזכר קרבנות הזנות ומיגור התופעה בישראל, ביום חמישי הקרוב

ביום חמישי, ה- 18 באוגוסט, יום השנה למותה של ג’סיקה, אישה בזנות שהתאבדה בבית הבושת בו עבדה וחייתה, תתקיים צעדה ואירוע זיכרון לקורבנות הזנות בישראל. הצעדה תצא בשעה 19:00 מרח’ הירקון 98, המקום בו התאבדה ג’סיקה, לכיכר אתרים, שם יתקיים אירוע זיכרון בשעה 20:00.

אירוע זכרון לג'סיקה | צילום אילוסטרציה  Pixabay
אירוע זכרון לג’סיקה | צילום אילוסטרציה Pixabay

ג’סיקה, בת 36 במותה, התאבדה לאחר שלא יכלה עוד לשאת את החיים בזנות. היא סיימה את חייה בחדר מספר 5 בבית הבושת בו גרה ונוצלה על ידי עשרות צרכני זנות מידי יום במשך חמש עשרה שנה. לאחר מותה, פונתה גופתה מהמקום והוא חזר לפעילות עוד באותו ערב.

בעקבות מותה וההד הציבורי שהוא עורר, נסגר בית הבושת ל 90 יום, פרק הזמן המקסימלי הקבוע בחוק. זאת, בעקבות הליך משפטי אליו הצטרפו חברות וחברי כנסת וארגוני הקואליציה למאבק בזנות.

ג’סיקה היא לא האחרונה. השנה לפחות עוד שתי נשים ממעגל הזנות הצטרפו לרשימת הקורבנות. על פי הסקר הלאומי של משרד הרווחה, שפורסם לפני חודשיים, כ 12,500 נשים בישראל חיות בזנות, 87% מהן ישראליות, רובן המכריע אמהות שמצוקת הפרנסה והעוני דחקה אותן למעגל הזנות.

“סקר משרד הרווחה מצא עוד כי כ-80% מהנשים במעגל הזנות הביעו את רצונן לצאת מהזנות. זהו נתון שצריך להדליק נורה אדומה לכולנו. הזנות היא הברירה האחרונה של נשים שאין להן אפשרות אחרת לשרוד.” אמרה ראומה שלזינגר, מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות.

מודעת  אבל שפורסמה ביום השנה למותה של ג'סיקה | צילום יחצ
מודעת אבל שפורסמה ביום השנה למותה של ג’סיקה | צילום יחצ

“חובתנו כחברה מתוקנת לעזור להן. והדרך היחידה לעשות זאת היא לחוקק את חוק הפללת הלקוח, שיאסור על צריכת זנות בישראל, ולהעביר תקציבים משמעותיים לשיקומן. הגיע הזמן שישראל תצטרף למדינות המתקדמות בעולם כמו צרפת, שוודיה ואירלנד, אשר הבינו שמיסוד הזנות נכשל ואימצו את המודל להפללת הלקוח.”

אירוע הזיכרון, הראשון מסוגו בישראל, מאורגן על ידי חברותיה של ג’סיקה ונשים היוצאות ממעגל הזנות ומופק על ידי ארגוני הקואליציה למאבק בזנות והמטה למאבק בסחר בנשים. האירוע יתקיים בכיכר אתרים, מול מועדון החשפנות הגדול בישראל, מועדון הפוסיקט, אשר מהווה שער כניסה לעולם הזנות עבור צעירות רבות ומשמש זירת זנות בפני עצמו.

באירוע, בו יובאו עדויות של שורדות זנות, ישתתפו גם ח”כ שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי) שמקדמת בכנסת את הצעת החוק להפללת לקוחות זנות יחד עם ח”כ זהבה גלאון (מרצ) וכן חברת הכנסת מירב מיכאלי (המחנה הציוני). ישתתפו גם נעמה ריבלין, מנהלת תכנית סלעית, מערך הטיפול הכולל לנשים במעגל הזנות הפועלת בעיר תל אביב, וכן רעות גיא, מנהלת תחום קצה בעמותת על”ם לנוער בסיכון.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *