חיפה: שוחים למען ניצולי השואה

חיפה: שוחים למען ניצולי השואה
יוזמה משותפת. שחיינית בפעולה
צילום ארכיון: www.pixabay.com

המטרה היא לגייס באירוע 100 אלף שקל כדי לסייע לניצולים * ד”ר יובל פלגי “מגיע להם שיעברו את השנים האחרונות של חייהם בצורה מכובדת”

קבוצת שחייני המאסטרס של חוקרי ובוגרי אוניברסיטת חיפה והטכניון מתכוונים לשחות 100,000 מטרים במטרה לגייס 100,000 שקלים, שיועברו למען ניצולי שואה שחיים מתחת לקו העוני.

האירוע המכונה “משחה החיים” יתקיים בתאריך ה-6.5.2016, יום לאחר יום השואה, בבריכת השחייה של הטכניון.

בשיתוף עם הקרן לרווחת ניצולי השואה הם יבקשו להתרים שקל בעבור כל מטר שהם ישחו. לדברי אחד המארגנים, ד”ר יובל פלגי, שתחום המחקר שלו כולל בין היתר מעקב אחר השנים האחרונות של ניצולי השואה, לא הייתה כלל שאלה בנוגע לחשיבות המשחה.
“מדברים על כמעט 50 אלף ניצולי שואה מתחת לקו העוני. מדובר באנשים שעברו את הדברים הנוראים ביותר שניתן להעלות על הדעת. מגיע להם שיעברו את השנים האחרונות של חייהם בצורה מכובדת”, אמר פלגי.

יוזמה משותפת. שחיינית בפעולה | צילום ארכיון: www.pixabay.com
יוזמה משותפת. שחיינית בפעולה | צילום ארכיון: www.pixabay.com

מארגני המשחה פונים לכל מי שנושא ניצולי השואה יקר לליבו לתרום כפי יכולתו עבור הניצולים.

“כל תרומה תתקבל בברכה. כל הכסף שייתרם יועבר ישירות לקרן לרווחת ניצולי השואה, וייועד ישירות לעזרה מעשית לשיפור חייהם של ניצולי השואה החיים מתחת לקו העוני”, ציינו המארגנים.

לפרטים מלאים כיצד ניתן לתרום יש להיכנס לדף הפייסבוק של “משחה החיים – מאסטרס טכניון שוחים למען ניצולי השואה” – https://www.facebook.com/events/540496889466198/


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *