יעלון הכריז כי יתמודד על הנהגת המדינה: “ההנהגה הפכה להיות נגררת ומתלהמת”

יעלון הכריז כי יתמודד על הנהגת המדינה: “ההנהגה הפכה להיות נגררת ומתלהמת”
"זו מנהיגות שעסוקה בלפלג את העם והחברה הישראלית". ימשה יעלון בכנס הרצליה היום (ה')
צילום: עדי כהן צדק

בנאום תקיף במיוחד במסגרת כנס הרצליה, מתח משה יעלון, שר הביטחון לשעבר, ביקורת קשה על הממשלה בה היה חבר עד לא מזמן. הצהיר כי יתמודד על הנהגתה. טען כי “מה שמדיר שינה מעיניי אלו הסדקים בחברה הישראלית, הכרסום השיטתי בערכים הבסיסיים, הניסיון לפגוע בחיילי צה”ל, מפקדיו וערכיו באופן המסכן את חוסנו”. הליכוד בתגובה: “הפך את עורו. מה שרואים משם לא רואים מכאן”

שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, הכריז היום (ה’) במסגרת כנס הרצליה כי הוא יתמודד על הנהגת המדינה בבחירות הבאות. “אני מתכוון להציע חלופה להנהגה הנוכחית, כי אין לנו ארץ אחרת”, טען יעלון.

“החודשים האחרונים הוסיפו וחידדו עבורי את פערי התפיסות, שנוצרו ביני לבין ראש הממשלה”, הוסיף.

“אם יש משהו המדיר שינה מעיניי וגורם לי להיות חרד, אלו לא משאיות הנשק מסוריה ללבנון וגם לא ניסיונותיה של איראן להפעיל נגדנו טרור, בהם יש לישראל יכולת לטפל. מה שמדיר שינה מעיניי אלו הסדקים בחברה הישראלית, הכרסום השיטתי בערכים הבסיסיים, הניסיון לפגוע בחיילי צה”ל, מפקדיו וערכיו באופן המסכן את חוסנו, העובדה שההנגנה הפכה להיות נגררת ומתלהמת”, הבהיר.

"זו מנהיגות שעסוקה בלפלג את העם והחברה הישראלית". ימשה יעלון בכנס הרצליה היום (ה') | צילום: עדי כהן צדק
“זו מנהיגות שעסוקה בלפלג את העם והחברה הישראלית”. ימשה יעלון בכנס הרצליה היום (ה’) | צילום: עדי כהן צדק

“אלפי פניות של אזרחים ישראלים, מכל גווני הקשת הפוליטית, ודאי מחברי ליכוד רבים שמאסו במתרחש, הבהירו לי שיש כמיהה לשינוי”, סיפר שר הביטחון לשעבר. “יש תקווה חוצת-מחנות, של הרוב השפוי במדינה, לראות הנהגה ממלכתית, שתוביל את ישראל על פי מצפון ולא על פי תגובות מתלהמות ברשתות החברתיות; שתחדל לנהוג בציניות ולזגזג; שאינה מסתתרת מאחורי שומרי סף שכל ייעודם לשמור על השלטון וכך להחליש את האיזונים והבלמים”.

יעלון תקף במלים חריפות את הממשלה. “זו מנהיגות שעסוקה בלפלג את העם והחברה הישראלית. בלתי נסבל שהנהגת ישראל 2016 עסוקה בשיסוי בין יהודים וערבים, ימין ושמאל ובין עדות שונות, כל זה כדי לשרוד בשלטון ולהרוויח עוד חודש או עוד שנה”.

“תפקידה של הנהגה ממלכתית הוא לחבר בין חלקי החברה ולא לקרוע, להסית ולשסות”, המשיך יעלון. “אנו זקוקים למנהיגות שלא מאפשרת הרמת יד על שופטים ובית המשפט העליון. אפשר לחלוק על אקטיביזם שיפוטי, אך מחובתנו לשמור על שלטון החוק ולכבד את החלטות בית המשפט. אנו זקוקים למנהיגות שאינה עסוקה בהסתה והשתלחות נגד שופטים, שאינה חותרת לשעבד את התקשורת לטובת צרכיה ההישרדותיים”.

שר הביטחון לשעבר הדגיש כי אין קיום איום קיומי על ישראל. “ישראל היא המדינה החזקה ביותר במרחב ובפער עצום. לכן, מן הראוי שההנהגה תחדל מלהפחיד את האזרחים ותפסיק להעניק להם תחושה שאנחנו נמצאים על סף שואה שנייה. זה ניסיון ציני לעוור את עיני הציבור”.

“הם חושבים שבעזרת פחד הם ישכיחו את בעיות היום-יום, השחיתויות, הפערים החברתיים, קשיי הסטודנטים והזוגות הצעירים ויוקר המחייה”.

הליכוד קבע בתגובה מטעמו כי יעלון “הפך את עורו”. “משעשע לראות באיזו מהירות יעלון הפך את עורו. רק לפני חודשים אחדים הוא אמר: ‘איראן היא דאגה קיומית לישראל’, היום בכנס הרצליה כשהפך לפוטיקאי הוא אמר שאין דאגה קיומית לישראל. מה שרואים משם לא רואים מכאן”, הגדירו בליכוד.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *