כנס לחיזוק רשויות דרוזיות

כנס לחיזוק רשויות דרוזיות
יזם הודנה. השייח' טריף והנשיא
צילום: באדיבות בית הנשיא

משרד הפנים: “השתתפות הרשויות בתוכנית מהווה הזדמנות נדירה, שתאפשר למוביליהן לעצב את עתידן ולהובילן בצורה חכמה”

משרד הפנים קיים ביום חמישי שעבר “כנס התנעה” במטרה לקדם פיתוח אירגוני של הרשויות המקומיות הדרוזיות והצ’רקסיות בצפון. בכנס, שנערך ב”מפעם עמק יזרעאל”, השתתפו נציגים מאבו סנאן, בית ג’ן, ג’וליס, חורפיש, ינוח-ג’ת, ירכא, כסרא-סמיע, פקיעין, ראמה ועוד, והוא נועד להוציא לדרך תהליך אירגוני רחב היקף כחלק מהחלטת הממשלה לחיזוק היישובים הדרוזים והצ’רקסיים.

מובילי התהליך במשרד הפנים הציגו בפני ראשי הרשויות את מטרות הפרויקט ואת מודל העבודה האירגוני שגיבש המשרד. נציג ראשי הרשויות ציין את נכונות הרשויות לקחת חלק מרכזי בתהליך.

יזם הודנה. השייח' טריף והנשיא|צילום: באדיבות בית הנשיא
יזם הודנה. השייח’ טריף והנשיא|צילום: באדיבות בית הנשיא

ממשרד הפנים נמסר: “השתתפות הרשויות בתוכנית מהווה הזדמנות נדירה, שתאפשר למוביליהן לעצב את עתידן ולהובילן בצורה חכמה לעבר הגשמת ייעודן, התחדשות, צמיחה והשגת התוצאות הרצויות לאורך זמן”.

ובעניין אחר – השייח’ מוואפק טריף חשף כי בני משפחתו של ראש מועצת ג’וליס הורשו לאחרונה לשוב לביתם. ראש המועצה, סלמאן עאמר, נאשם ברצח תושב הכפר, מוניר נבואני.

בעקבות האירוע שהסעיר את היישוב, הוקמה ועדת סולחה שכללה את השייח’ טריף וכן ראשי רשויות דרוזיות וחברי כנסת, בני העדה. כדי למנוע נקמת דם, הוחלט להגלות את בני משפחתו של עאמר, בהם את אביו החולה, לכפר פקיעין, כתנאי ראשון לקיום הודנה. כעת מתברר שהגולים הורשו לשוב לביתם.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *