“מלחמה בלבנון תסלק את נסראללה ותחריב את לבנון”

“מלחמה בלבנון תסלק את נסראללה ותחריב את לבנון”
"חיזבאללה לא מסוגל להוות איום קיומי על ישראל". ישראל כ"ץ בכנס הרצליה היום (ה')
צילום: דוברות משרד התחבורה

כך קבע היום (ה’) בבוקר, שר המודיעין והתחבורה, ישראל כ”ץ. במקביל, הרגיע כ”ץ ואמר כי “הסיכוי לפריצת עימות נוסף בלבנון לא גבוה כרגע”

בנאום בכנס של המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי בהרצליה, איים שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ”ץ כי חיזבאללה ולבנון ישלמו מחיר כבד במקרה של מלחמה וכי מזכ”ל חיזבאללה, חסן נסראללה לא ישרוד את מלחמת לבנון השלישית.

“מלחמה בלבנון תביא בהכרח לסילוק נסראללה ותמיט חורבן על לבנון”, אמר השר והוסיף כי “ישראל תיאלץ לפעול בעוצמה רבה נגד מקורות הירי ומטרות בלבנון כולה, כדי להביא לקיצור משך הלחימה”.

כ”ץ קבע כי אומנם “חיזבאללה לא מסוגל להוות איום קיומי על ישראל”, אך יחד עם זאת, הוא “מסוגל לגרום נזק כבד לעורף, לתשתיות לאומיות, לשדות תעופה, לנמלים, למקורות אנרגיה”.

יחד עם זאת, באותה נשימה ביקש כ”ץ להרגיע את השטח. הוא הוסיף כי הסיכוי לפריצת עימות נוסף בלבנון לא גבוה כרגע, אך מלחמה יכולה לפרוץ גם בלי שהצדדים רוצים בכך.

“ראינו באילו נסיבות התחילה מלחמת לבנון השנייה ואיך כמעט הגענו למספר עימותים בשנים האחרונות, באופן של אירוע מתגלגל ונסיבתי”.

"חיזבאללה לא מסוגל להוות איום קיומי על ישראל". ישראל כ"ץ בכנס הרצליה היום (ה') | צילום: דוברות משרד התחבורה
“חיזבאללה לא מסוגל להוות איום קיומי על ישראל”. ישראל כ”ץ בכנס הרצליה היום (ה’) | צילום: דוברות משרד התחבורה

במסגרת נאומו, פירט כ”ץ את תוכניתו לבניית אי מלאכותי מול חופי עזה, שיכיל נמל ימי, מתקני התפלת מים ובעתיד גם נמל תעופה, באחריות ביטחונית ישראלית. “מרבית הצמרת הביטחונית תומכים באופן נלהב ברעיון. אני מקווה שלצמרת המדינית הגבוהה תהיה את הנחישות לקבל החלטה לקדם את היוזמה”.

“אנחנו עושים את זה מהיבט כלכלי-הומני ומאינטרס ישראלי”, הסביר. “יש כאן הזדמנות להוביל יוזמה, שאני יודע שתהיה מקובלת בעולם. זה יכול לפתור חצי מהבעיה הפלסטינית לטווח הבינוני”.

השר הצהיר כי בכוונתו להפוך את ישראל לגשר מסחרי ויבשתי בין הים התיכון לירדן ומדינות המזרח באמצעות ‘רכבת העמק’ ההיסטורית והוסיף כי “משאיות טורקיות כבר מובילות סחורות אל המזרח דרך נמל חיפה. הן משתמשות בתוואי הישראלי כחלופה לתוואי הסורי, אשר לא ניתן להשתמש בו עקב המצב שם. כל זה קורה כעת”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *