סיוע חירום למפעל “שתולה”

סיוע חירום למפעל “שתולה”
"העדפה ליישובי גבול". הדיון בוועדת הכספים
צילום: יח"צ

בדיון חירום שכינס יו”ר ועדת הכספים הודיעו נציגים של משרדי הכלכלה והאוצר על הקמת קרן למפעלים במצוקה

יו”ר ועדת הכספים, ח”כ משה גפני (יהדות התורה), כינס ביום שני דיון מיוחד בעקבות המשבר אליו נקלע מפעל המתכת “שתולה”, בגליל העליון. גפני סיפר, כי ביום חמישי שעבר פנה אליו בעלי המפעל וביקש סיוע דחוף: “הוא אמר לי דברים קשים מתוך כאב. ציין שהמפעל נקלע למשבר שלא באשמתו, וכי לא עונים לו לטלפונים. מדובר במפעל עוגן בפריפריה הרחוקה, במרחק של 100 מטר מהגבול עם לבנון. אם ייסגר המפעל, 100 עובדים יילכו הביתה ולא יוכלו למצוא מקור תעסוקה חלופי, כי אין תעסוקה באזור הזה. אעשה הכל על מנת שהמפעל לא ייסגר, ואם הדבר יידרש, אתערב ואגיע עם ועדת הכספים כולה למפעל עצמו, בדיוק כפי שעשיתי במקרה של מפעל ‘פרי גליל’ בחצור הגלילית, לפני כארבע שנים. אז התקשו באוצר ובמשרד הכלכלה למצוא דרך לסייע לפרי גליל, אך התעקשותנו השתלמה, וכיום אפילו מרחיבים את המפעל”.

"העדפה ליישובי גבול". הדיון בוועדת הכספים|צילום: יח"צ
“העדפה ליישובי גבול”. הדיון בוועדת הכספים|צילום: יח”צ

נציגים של משרדי הכלכלה והאוצר שהגיעו לדיון הודיעו על הקמת קרן למפעלים במצוקה, וכי המפעל בצפון יוכל באופן עקרוני לקבל סיוע.
מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, רן קיוויתי: “בעלי המפעל יכולים לגשת לקרן הזו. יש להם משקיע שמעוניין להכניס כסף גם הוא, ועתה הם יכולים לפנות לבית המשפט, שהחליט זה מכבר על הקפאת הליכים, ולבקש ארכה לסיום התהליך להבראת המפעל”.
ראש מטה לשכת מנכ”ל האוצר, אודי רמר: “בין הקריטריונים לקבלת הסיוע מהקרן יש גם כאלה הנוגעים להימצאות מפעלים באזורי קו עימות או בפריפריה. יש העדפה ליישובי גבול וכדומה”.
גפני בירך על השגת ההסכם בין הממשלה, התעשיינים וההסתדרות, שאיפשר את הקמת הקרן למפעלים, אך במקביל הודיע כי יבחן את אופן עבודתה של הקרן באופן כללי ובפרט לגבי מפעל שתולה: “לא אתן למפעל להיסגר, ואם הדבר יידרש, ועדת הכספים תשוב ותתכנס לדיון בנושא על מנת למצוא כל דרך לאפשר למפעל ולעובדים להמשיך בעבודתם”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *