צפון: תגובה במוקד מד”א בתוך 5 שניות בלבד

צפון: תגובה במוקד מד”א בתוך 5 שניות בלבד
בחזית הטכנולוגיה. מוקד מד"א בעפולה
צילום: מד"א

המוקד הטלפוני של מגן דוד אדום במטה-אשר נסגר ביום ראשון ואוחד עם המוקד של מד”א בחיפה. כזכור, לפני מספר שנים ביצע מד”א מהלך דומה, כאשר סגר את המוקד שפעל מהקריות ואיחד אותו עם המוקד החיפאי. כחלק ממהלך במד”א גם איחדו השבוע את מרחבים גלבוע וירדן שבצפון הארץ, למוקד אחד גדול ומשוכלל שיפעל מעפולה. ראוי לציין כי האמבולנסים עצמם, ימשיכו כמובן לפעול מהשטח, בכל אחת מתחנות מד”א והשינוי היחיד הוא במיקום המוקד הטלפוני. יתירה מכך, היתרון של מוקד גדול ומאוחד, הוא שבכל רגע נתון פועלים בו מוקדנים רבים, שחלקם בעלי ותק וניסיון, ומעתה אין מצב בו במוקדים הנמצאים בפריפריה, יש מעט מוקדנים, אשר בזמן של גל טלפונים, אינם מסוגלים להשתלט על כל השיחות וחלקן אינן נענות.

בחזית הטכנולוגיה. מוקד מד"א בעפולה|צילום: מד"א
בחזית הטכנולוגיה. מוקד מד”א בעפולה|צילום: מד”א

במד”א הסבירו השבוע כי מהלך האיחוד גם כלל שילוב של מערכות טכנולוגיות מתקדמות, המקצרות את המענה כך שכל מתקשר יקבל תשובה לאחר לא יותר מחמש שניות. מעתה כאשר מתקשרים 101 מאזור הגליל המערבי, השיחה מנותבת למוקד המרחבי בחיפה, אך כאשר שם כל הקווים תפוסים, השיחה מדלגת באופן אוטומטי למוקדן הראשון שפנוי בכל אחד מעשרת מוקדי מד”א המבצעים ברחבי הארץ. הדבר יצמצם בצורה משמעותית את זמני התגובה ומאפשרת לחובשים ולפאראמדיקים העונים לשיחות במוקד החירום לקצר את ההגעה והטיפול לאירועי חירום.
במד”א הוסיפו וציינו כי מערכות השליטה והבקרה החדשות המאפשרות גם מעקב צמוד בין המוקד לבין הניידות בשטח לכל אורך תהליך הטיפול מקבלת הקריאה ועד לפינוי לבית החולים.
מנכ”ל מד”א אלי בין: “אנו במד”א שמנו לעצמנו למטרה להיות בחזית הטכנולוגיה הרפואית על מנת להציל חיים. אני יכול לומר בביטחון מלא שהמערכות החדשות שהותקנו במוקדי מד”א ברחבי הארץ והמערכות העתידיות שיוכנסו לשירותו הארגון יתרמו בצורה משמעותית לשיפור השירות ופעילות בארגון ויעזרו לנו באופן יומיומי במשימות העומדות בפנינו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *