12% מהצוללנים החדשים הם דתיים

12% מהצוללנים החדשים הם דתיים
בוגרי קורס צוללן
צילום: דו"צ

בתום שנה מפרכת הסתיים לאחרונה קורס צוללן בחיל הים. במהלך הקורס הארוך והמאתגר, נשרו כמחצית מאלו שהחלו אותו, מי מרצון ומי בכפייה. כ-20 אחוז מכלל החיילים שהחלו את הקורס, הם דתיים, ומבין כלל מסיימי הקורס 12 אחוז הם שומרי מצוות.

בוגרי קורס צוללן|צילום: דו"צ
בוגרי קורס צוללן|צילום: דו”צ

בעבר שירות צבאי של דתיים בחיל הים בכלל, ועל ספינות וצוללות בפרט, היה קשה מאוד. השפה של הלוחמים והקצינים בחיל היתה מתובלת בהרבה מאוד קללות. הקירות בבסיסים וגם בספינות ובצוללות היו תמונות לא צנועות. אשר למזון שצה”ל סיפק, הוא היה כמובן כשר, אבל רבים מהמטבחים בחיל הים, לא הקפידו על הפרדה בין בשר לחלב וגם הבשר שהיה בנמצא, לא תמיד היה עשוי מחלקים של פרות ותרנגולים.

אבל בעשור הקודם החליטו בחיל הים לשלב אצלם תלמידי ישיבות הסדר, ובמקביל בצה”ל נכנסו לתוקף נהלים שאמורים היו למנוע פגיעה בחיילות, ללא קשר לרמת הדתיות שלהן. כפועל יוצא מכך, קטנה בכל צה”ל, וגם בחיל הים, התופעה של תליית פוסטרים ושימוש בשפה בוטה.

ד’, בוגר ישיבה שסיים בהצלחה את הקורס, אמר ל”וויינט יהדות” “לצעיר דתי שרוצה להצטרף לשייטת הצוללות כדאי לחשוב, להתייעץ עם רבנים או עם אנשים שקרובים אליו, ולדעת שהשירות עצמו מספק ומאתגר ויש סיפוק גדול. אפשרי להישאר דתיים, רק צריך לדעת שצריך להשקיע”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *