הודו מקבלת בברכה את נשיא המדינה

הודו מקבלת בברכה את נשיא המדינה

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ורעייתו, הגב’ נחמה ריבלין, התקבלו בברכה בהודו והחלו את ביקורם הממלכתי בהזמנת נשיא הודו, פרנב מוקהרג’י , H.E. Mukherjee Pranab

מטרת הביקור הנה חיזוק שיתוף הפעולה והיחסים הפוריים בין המדינות והגברת שיתוף הפעולה הכלכלי, הביטחוני והתרבותי. עם הגעת הנשיא לעיר ניו דלהי, הוענקו לו פרחים ברדתו ממטוס והוא התקבל על ידי נציגי הממשל ההודי כשהם לבושים בלבוש מסורתי.

קבלת פנים לנשיא | צילום מארק ניימן לעמ
קבלת פנים לנשיא | צילום מארק ניימן לעמ

בטרם המריא הנשיא מישראל אמש אמר: “אני ממריא כעת לביקור חשוב מאוד בהודו, בת ברית חשובה, וידידה קרובה של ישראל, מדינה עמה יש לנו הרבה מן המשותף. ישראל והודו הן מדינות של חדשנות והשראה. מדינות עם שורשים ומסורות אשר הקימו כלכלות הייטק משגשגות, וכעת חוגגות 25 שנות יחסים דיפלומטיים. אל הביקור יצטרפו משלחות מהתעשייה ומהאקדמיה ויחד נקדם את שתופי הפעולה בין המדינות. ביקור זה הוא עדות ליחסים האיתנים והידידות הקרובה בין העמים, ואני מקווה שהוא יוסיף ויחזק את הידידות והקרבה אף יותר.”

הנשיא יפתח את ביקורו באופן רשמי מחר, שלישי, יד’ חשון, 15 בנובמבר, בטקס קבלת פנים ממלכתי שייערך על ידי נשיא הודו בארמונו, הנשיא יעבור על פני משמר כבוד ובסיום הסקירה ינוגנו המנוני שתי המדינות. לאחר מכן, ימשיך הנשיא לטקס הנחת זר באנדרטה לזכר מהטמה גנדי. בהמשך היום עתיד הנשיא לקיים פגישת עבודה עם ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי ולאחר מכן, יקיים שורה של פגישות מדיניות. בשעות הערב יערוך לכבודו נשיא הודו ארוחת ערב ממלכתית.

נשיא המדינה נוחת בהודו | צילום מארק ניימן
נשיא המדינה נוחת בהודו | צילום מארק ניימן

במהלך הביקור עתיד הנשיא לפתוח יחד עם נשיא הודו את האירוע החקלאי Agro Tech בנוכחות משלחת אנשי עסקים ישראליים בכירים המלווים אותו בביקורו, כמו כן תלווה את הנשיא בביקורו משלחת של ראשי התעשיות הביטחוניות הישראליות, משלחת ראשי אוניברסיטאות ואקדמיה. בביקורו ייפגש הנשיא עם נציגי הקהילות היהודיות במדינה, ויניח זר בבית חב”ד במומבאיי לזכר הקרבנות שנרצחו בפיגוע הטרור במקום בשנת 2008.

לרגל הביקור השיק הנשיא חשבון אינסטגרם חדש במסגרתו ניתן לעקוב אחר הביקור www.instagram.com/presidentruvi/

“הודו בת ברית חשובה וידידה קרובה של ישראל- ביקור זה הוא עדות ליחסים האיתנים ואני מקווה שהוא יוסיף ויחזק את הקרבה אף יותר” כך אמר ראובן ריבלין נשיא המדינה

קבלת פנים לזוג הממלכתי |  צילום מארק ניימן לעמ
קבלת פנים לזוג הממלכתי |
צילום מארק ניימן לעמ

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *