טורקיה: משלחת סיוע של צה”ל ומד”א

טורקיה: משלחת סיוע של צה”ל ומד”א
כתום בעיניים. משלחת צה"ל לטורקיה לפני ההמראה
צילום: דו"צ

פנינה גרינפילד שנפצעה בפיגוע באיסטנבול: “מאחלת לכל הפצועים החלמה מהירה ומשתתפת בצער המשפחות”

הכוח כולל חדר ניתוח וטיפול נמרץ מוטסים. מטרת המשלחת היא סיוע בטיפול והטסת הישראלים שנפגעו בפיגוע הטרור באיסטנבול. בראש המשלחת עומד מפקד חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף, אלוף-משנה יאיר ברקת.

כבר במוצאי שבת משלחת מד”א לאיסטנבול חזרה לישראל עם פצועים. שני המטוסים שמד”א חכרה נחתו עם חמישה פצועים באורח קל עד בינוני מפיגוע התופת באיסטנבול. פצועים פונו לבתי החולים תל השומר ואיכילוב באמצעות אמבולנסים של מד”א שהמתינו בנתב”ג.

ראוי לציין כי חמישה פצועים נוספים, בהם 4 קשה ו 1 בינוני נמצאים עדיין בבתי החולים באיסטנבול תחת השגחה רפואית של צוותי מד”א, כשהמטרה היא שהם יועברו חזרה לישראל בשעות הצהריים.

כתום בעיניים. משלחת צה"ל לטורקיה לפני ההמראה | צילום: דו"צ
כתום בעיניים. משלחת צה”ל לטורקיה לפני ההמראה | צילום: דו”צ

בתוך כך, פצועת הפיגוע, פנינה גרינפילד הצליחה לרגש היום רבים. גרינפילד, שהגיעה לארץ בלילה שבין שבת לראשון במטוס הראשון של מד”א, קבעה עם נחיתתה בישראל כי היא שמחה שהגיעה לארץ.

“אני מרגישה בסדר ושמחה שהגעתי ארצה. אני רוצה להודות לצוות המקסים שהביא אותנו לכאן ומאחלת החלמה מהירה לכל הפצועים ומשתתפת בצער המשפחות”, הוסיפה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו התייחס היום (א’) בבוקר לפיגוע התופת בטורקיה בו נרצחו שלושה ישראלים בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

נתניהו קבע כי”הטרור זורע הרס בעולם. ישראל עומדת בחזית המאבק נגד הטרור העולמי. המאבק הוא קודם כל צבאי, אך גם מוסרי. מי שלא מגנה טרור תומך בטרור”. “נקודת המפתח למאבק המוסרי בטרור הוא להבין שרצח חפים מפשע אין לו הצדקה בשום מקום: לא באיסטנבול, לא בחוף השנהב ולא בירושלים”, הדגיש ראש הממשלה.

מוקדם יותר, מנכ”ל מד”א, אלי בין מסר כי “כוחות מד”א שהגיעו לאיסטנבול העבירו במהלך הלילה לישראל חמישה פצועים באורח קל-בינוני באמצעות האמבולנסים המעופפים. הצוותים שנותרו באיסטנבול נשארו בבתי החולים בעיר על מנת לטפל ולהסדיר את החזרתם לארץ של חמישה פצועים נוספים באורח בינוני וקשה במטרה להחזירם לישראל בשעות הצהריים המוקדמות”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *