יותקנו ערכות לזיהוי רעידות אדמה

יותקנו ערכות לזיהוי רעידות אדמה
"מחוז הצפון מכיל את קו העימות". חיילים מפיקוד העורף בזמן התרגיל
צילום: דו"צ

ביום שני נערך תרגיל שכלל את כל מוסדות החינוך בארץ ואשר במהלכו הופעלה אזעקה

ערכות התרעה מפני רעידות אדמה יותקנו בקרוב בכרמיאל, בבתי הספר הנמצאים בסיכון. באוגוסט 2015 הצהירה מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד”ר אורנה שמחון, כי אחרי שנה של הכנות ופירסום מכרז, משרד החינוך ערוך להתקנת המערכות ביותר מ-500 בתי הספר במחוז שנבנו עד לשנת 1980. שמחון הוסיפה: “אני מקווה שלקראת פתיחת שנת הלימודים תשע”ו כל המערכות יותקנו ויהיו פעילות בבתי הספר הרלוונטיים”.
ואולם, הדבר לא קרה, ובעיריית כרמיאל טוענים כי רק לאחרונה התקבל התקציב המיוחד ממשרד החינוך, שיאפשר להם להוציא אל הפועל את הפרויקט. עוד נמסר, כי למרות שמשרד החינוך תיקצב התקנה בשבעה בתי ספר בלבד, העירייה החליטה לממן על חשבונה התקנה של המערכת בשמונה בתי ספר נוספים.
מדובר במערכת סייסמית עצמאית, המגלה במקום התקנתה תנודות קרקע שמקורן ברעידת אדמה ומפיקה אות להפעלת התרעה חזותית או התרעה קולית באמצעות חיבור למערכת הכריזה הבית ספרית.
מהעירייה נמסר: “מערכת ההתרעה מפני רעידות אדמה היא מערכת איכותית, המתריעה גם מפני התקפות טילים. המערכת נבחנה על ידי משרד החינוך, והיא מותקנת בימים אלה ב-15 בתי ספר בעיר למרות שמשרד החינוך מימן רק שבעה בתי ספר”.
יצוין, כי ביום שני נערך תרגיל שכלל את כל מוסדות החינוך בארץ ואשר במהלכו הופעלה אזעקה. התלמידים, המורים, הגננות וילדי הגנים נכנסו למרחבים המוגנים. בסיום התרגיל אמרה שמחון: “מחוז הצפון מכיל את קו העימות מול לבנון וחיזבאללה. מערכת החינוך נערכת להגן על ילדינו. תירגול, היערכות, מוכנות ותיאום הם המפתח בהיערכות לכל מצב חירום. ‘ונשמרתם מאוד לנפשותיכם’ – זה הערך המוביל אותנו, בתקווה שלא נזדקק למקלטים בזמן אמת”.

"מחוז הצפון מכיל את קו העימות". חיילים מפיקוד העורף בזמן התרגיל|צילום: דו"צ
“מחוז הצפון מכיל את קו העימות”. חיילים מפיקוד העורף בזמן התרגיל|צילום: דו”צ

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *