עראבה – עיר מצטיינת במתמטיקה

עראבה – עיר מצטיינת במתמטיקה
עראבה ראויה לחיקוי. תלמיד
צילום: pixabay.com

בשנת 2014 היו 43 תלמידים שנבחנו בהיקף של חמש יחידות, 12.43 אחוז, גבוה מהממוצע הארצי

השבוע פורסמה “מפת המצוינות של ישראל”, אשר ניתחה את השינויים והציונים של תלמידים מכל הארץ, אשר נבחנו בבגרות במתמטיקה בהיקף של חמש יחידות. הנתונים המוצגים מבוססים על מחקר שבוצע על ידי מכון סאלד ועל פי נתוני משרד החינוך.

ראוי לציין כי שר החינוך נפתלי בנט, אמר השבוע: “ישראל עמדה בפני סכנה של ממש בגלל הירידה החדה במספר התלמידים הלומדים בהיקף של חמש יחידות. משמעות הדבר היא פחות חיילים ב-8200, פחות הישגים מדעיים, נזק לביטחון ונזק לכלכלה. אני יודע שיש אנשים שיגידו שאני עוסק בנושא בצורה אובססיבית, וזה נכון, אני בהחלט אובססיבי בנושא מכיוון שמדובר בנתון שמשפיע על עתיד המדינה”.

מחברי הדוח מציינים לחיוב את המצב בעראבה ומעניקים לה את התואר “עיר מצטיינת”, אשר בה תלמידים המשפרים את ההישגים למרות שמדובר בישוב הנמצא באשכול חברתי-כלכלי מספר 2 (10 הגבוה ביותר, 1 הנמוך ביותר). בעראבה היו ב-2014 43 תלמידים שנבחנו בהיקף של חמש יחידות, 12.43 אחוז, גבוה מהממוצע הארצי וממרבית הערים בפריפריה.

עראבה ראויה לחיקוי. תלמיד|צילום: pixabay.com
עראבה ראויה לחיקוי. תלמיד|צילום: pixabay.com

מחברי הדוח כתבו: “למרות שהעיר מדוגרת באשכול חברתי-כלכלי נמוך מאוד היא נמצאת מעל הממוצע הארצי והחלה מגמת שיפור החל משנת 2012 (אז אחוז תלמידי 5 היחידות היה מתחת לממוצע הארצי). מאז נרשמה בעראבה עלייה של למעלה מ-35 בשלוש שנים והשיפור מביא את עראבה לשיא חדש בשיעור תלמידי 5 היחידות במתמטיקה. העלייה עקבית זו שמציגה עראבה מזכה אותה במקום של כבוד בין הערים המצטיינות של ישראל אשר מציגות מגמת שיפור ראויה לחיקוי”.


כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

  1. הודא

    כל הכבוד לכם בני עראבה , מאוד חשוב שכולם ידעו גם כן שאחוז הרופאים בעיר הוא הגבוה בכל ישראל , מגיע לנו לא רק תואר של הצטיינות במטמטיקה אלא תארים מתקדים יותר בכל התחומים .
    כל הכבוד , מאוד גאה שאני מעראבה ..בהצלחה תמידית

    תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *