“אנו צריכים לפעול לשימור מינים שנמצאים בסכנת הכחדה”

“אנו צריכים לפעול לשימור מינים שנמצאים בסכנת הכחדה”
"חוק השימור". ח"כ יעל כהן פארן
צילום: דף הפייסבוק של כהן פארן

כך הזהירה אתמול (ב’) ח”כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני) בכינוס מיוחד שקיימה בכנסת בנושא הצלת המגוון הביולוגי ואסטרטגיות לשמירה על קרקעות בעלות חשיבות אקולוגית.

מדענים רבים בעולם מזהירים לאחרונה כי קצב ההעלמות של בעלי חיים בימינו הוא חסר תקדים, ואף טוענים שאנו על סף “ההכחדה השישית”. על מנת להימנע מהכחדה, האנושות נדרשת ליישם פתרונות לשימור מינים שנמצאים בסכנת הכחדה תוך כדי הימנעות מניצול יתר של הטבע, האטת קצב ההתחממות הגלובאלית ושמירה על שלמות בתי הגידול הטבעיים. הכינוס אותו יזמה ח”כ יעל כהן פארן בא על מנת לעורר את הציבור הרחב לתופעה המאיימת על העולם, ולהציג פתרונות ואסטרטגיות לשימור המגוון הביולוגי תוך כדי הפסקת פרקטיקות של התנהלות סביבתית לקויה.

כהן פארן אמרה “על כל העולם צריך לשמור, אך על המקומות הייחודים והמיוחדים צריך לשמור אף יותר. אני מייצגת ציונות וקיימות במקביל, הציונות החדשה צריכה לחשוב מה אנחנו משאירים כאן לילדים שלנו. הפרויקט שנציג בכינוס מביא בשורה אמיתית שמשלבת בין האמצעים הטכנולוגים, והצרכים של בני האדם והטבע כך שננצח את המשבר הסביבתי בו אנו נמצאים”

"חוק השימור". ח"כ יעל כהן פארן | צילום: דף הפייסבוק של כהן פארן
“חוק השימור”. ח”כ יעל כהן פארן | צילום: דף הפייסבוק של כהן פארן

בכינוס השיקו את היוזמה “TIME – THIS IS MY EARTH” שמטרתה הצלת בתי גידול מאוימים ברחבי העולם.

היוזמה, מייסודם של פרופ׳ אורי שיינס מאוניברסיטת חיפה ופרופ׳ אלון טל מאוניברסיטת בן גוריון, היא יוזמה פורצת דרך בעולם בהיותה מיזם ״מימון המונים״ דמוקרטי והתנדבותי לרכישת שטחי טבע לשימור מינים בסכנת הכחדה.

הארגון מבטיח לכל חבר דמי חברות בעלות מינימלית של דולר לשנה את הזכות להצביע היכן הארגון ישקיע את כספו ויקנה אדמות לשמירה לדורות. בהשקה החגיגית היום בכנסת דיברו בשבח היוזמה ומטרותיה חברי הכנסת ומכובדים רבים, בהם קונסול הכבוד של בליז, וסגן שגריר פרו בישראל, בשתי המדינות יוזמת טיים תשקיע השנה בקניית אדמות לשמירה על הטבע.

בכינוס נשאו דברים ח”כ ציפי לבני (המחנה הציוני), ח”כ דב חנין (הרשימה המשותפת), ח”כ הרב משה גפני (יהדות התורה), מנכ”ל רשות הטבע והגנים מר שאול גולדשטיין, פרופ׳ אורי שיינס, פרופ’ אלון טל, המשוררת אגי משעול ומיקי חיימוביץ.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *