מצלמה חדשנית תמנע זיהום במפרץ חיפה

מצלמה חדשנית תמנע זיהום במפרץ חיפה
מונעת זיהום. מצלמת הגז EyeCGas
צילום: יח"צ

מצלמת הגז EyeCGas, מתוצרת אופגל, הוכחה כיעילה בניטור ובהפחתה של פליטת גזים שמקורם בתחנות הדלק הרבות הפזורות במפרץ

איגוד ערים חיפה חשף השבוע כי בחצי השנה האחרונה הוא נעזר במצלמה שפותחה בכרמיאל כדי לנטר זיהום אוויר הנפלט מתחנות דלק באזור.

חברת “אופגל תעשיות אופטרוניות” מכרמיאל נחשבת כבר שנים רבות יצרנית וספקית מובילה של מוצרי הדמיה תרמית לשימושים אזרחיים וצבאיים, הן בארץ והן בחו”ל. אחד הפיתוחים של החברה הוא מצלמה תרמית המזהה פליטות קטנות של גזים פחממניים אל האוויר.

המצלמה, המכונה EyeCGas, מאפשרת לזהות במהירות ובאופן ברור דליפות של גזים פחמניים ממתקנים בתעשיית הגז והנפט ובתעשיות כימיות שונות. בנוסף למטרה של הגנה על האוויר והסביבה, מאפשר השימוש במצלמה לגלות דליפות שעלולות להוביל לאסון ולהוביל לחיסכון כספי.

מונעת זיהום. מצלמת הגז EyeCGas |צילום: יח"צ
מונעת זיהום. מצלמת הגז EyeCGas |צילום: יח”צ

מנכ”ל איגוד ערים חיפה, ד”ר עופר דרסלר: “במשך זמן רב חיפשנו אחר פתרון שיאפשר לנו ניטור בזמן אמת של פליטת גזים שמקורם בתחנות הדלק ובנתיבי התחבורה באזור המפרץ, המהווים כ-40 אחוז מסך זיהום האוויר. מצלמת EyeCGas מהווה פתרון טכנולוגי אידיאלי המאפשר לנו, לראשונה, ניטור של תחנות דלק לאיתור דליפות ושליטה בזיהום שמקורו בגזי בנזן הנפלטים לאוויר”.
דרסלר ציין, כי מאוקטובר 2015 נערכות בדיקות באמצעות מצלמת ה EyeCGas בתחנות הדלק באזור חיפה על מנת לוודא שכמות הגזים הנפלטת נשמרת בטווח המותר: “בעקבות ההצלחה של טכנולוגיית EyeCGas בצימצום פליטת הגזים בתחנות הדלק, וכחלק מתוכנית החירום הלאומית של המשרד לאיכות הסביבה לצימצום הזיהום במפרץ חיפה, אנו עתידים להחיל בדיקות תרמיות באמצעות מצלמה זו בכל מפעלי המפרץ. אנו מאמינים שטכנולוגיה זו תוכל לייעל במידה רבה את תהליך הפיקוח על זיהום שמקורו בפליטת גזים פחממניים מעובים לאוויר, ולהחליף באופן מבוקר חלק מבדיקות יקרות ומסובכות יותר, כמו בדיקות LDAR, הנפוצות היום בתעשייה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *