נחקרו בעלי תפקידים בבתי הזיקוק

נחקרו בעלי תפקידים בבתי הזיקוק
"בהתאם לתקנים המחמירים בעולם". מפרץ חיפה
צילום: אתר pixabay.com

עיריית חיפה קוראת לביטול תוכניות הרחבת המפעל, אבל בבז”ן טוענים שהם פועלים לפי החוק והתקנות, נשתף פעולה עם גורמי החקירה

המשרד להגנת הסביבה הודיע השבוע כי צוות הבדיקה המיוחד שמינה לבדיקת אירוע הדליקה בבתי זיקוק מצא חשדות לפלילים. במקביל, קוראת עיריית חיפה לביטול התוכנית להרחבת בזן.

בשבוע שעבר פרצה שריפה במכל דלק במפעל בזן. רבים מתושבי המפרץ ראו בה נורת אזהרה לעתיד להתרחש במפרץ. בעקבות השריפה, שנמשכה שעות רבות, הקים המשרד להגנת הסביבה צוות חקירה, כדי לבחון את הסיבות לשריפה. בהודעה שמסרו השבוע הודיעו כי צוות החקירה הגיש את מסקנותיו הראשוניות, מהן עולה כי יש חדש לפלילים בהתנהלות המפעל. “הצוות המיוחד מנוהל על ידי המשטרה הירוקה, וחברים בו גורמי מקצוע מהמשרד ויועצים חיצוניים”, נמסר מהמשרד. “מהדוח הראשוני עולים, בין היתר, חשדות לפלילים במגוון עבירות סביבתיות, הנוגעות להתנהלות בעלי תפקידים בקבוצת בזן, לפני אירוע השריפה ובמהלכו. עד כה זומנו לחקירות במשרדי המשטרה הירוקה מספר בעלי תפקידים בקבוצת בזן. בחקירה זו נבחנים היבטים הנוגעים להתנהלות בעלי תפקידים – אחרי ובמהלך האירוע – וההפרות הרגולטוריות שבוצעו. החקירה הפלילית בעניינים אלה תהיה בעדיפות עליונה, וצוות חקירה ייעודי יפעל באופן מהיר למיצוי פעולות החקירה”.
מעיריית חיפה נמסר: “בזן מוכרחים לתת את הדין על המחדל העצום שהתחולל, וסיכן את מיליון תושבי חיפה והמפרץ. אנו מצפים לסיום יסודי ומלא של החקירה, וקוראים לביטול כל תוכנית להרחבת בזן. זו העת לגורמי הממשלה לפעול לצמצום מיידי של הפעילות הפטרוכימית במפרץ לחיפה ולסילוקם של המכלים, הן של הדלק והן של האמוניה.

טוענים לשת
טוענים לשת”פ. מפרץ חיפה|צילום: אתר pixabay.com

מבז”ן נמסר: “קבוצת בזן פועלת בהתאם לכל החוקים והתקנים החלים עליה, שהם מהמחמירים בעולם המערבי. אירוע השריפה טופל באופן מקצועי, היא כובתה תוך מספר שעות ללא נפגעים, ומבלי שהיא יצאה מגבולות המכל. החברה משתפת פעולה באופן מלא עם גורמי החקירה, ותפעל בהתאם לכל הנחיה מוסמכת של הרשויות”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *