דרישה: תוספת שכר לרכזי הביטחון

דרישה: תוספת שכר לרכזי הביטחון
"זקוקים גם לתקציב". ג'יפ בסיור
צילום: pixabay.com

על הטענה כי הרכזים לא מקבלים תוספות שכר השיב מפקד פיקוד העורף: “צריכים לטפל בזה”

מפקד פיקוד העורף, אלוף יואל סטריק, הודיע במהלך ביקור במספר יישובים בצפון, כי יש לטפל בסוגיית תיגמול רכזי הביטחון השוטף הצה”ליים.
בעת הביקור במועצה המקומית מטה אשר ציין ראש המועצה, יורם ישראלי, כי הרבש”צים אינם מתוגמלים כראוי: “בשנים האחרונות משרד הביטחון מעביר כסף עבור מימונם, אולם הוא מעביר סכום קבוע ומתעלם מתוספות היוקר ומעליית השכר במגזר הציבורי. בפועל, אלו האנשים שהכי חשוב לנו לשמור עליהם מרוצים. הם מתפקדים בשגרה ובחירום, מסייעים בכל מה שצריך, אבל את נושא השכר שלהם מזניחים. אנשים טובים לא יישארו איתנו לאורך זמן אם לא נשלם להם כראוי. משרד הביטחון צריך לדאוג להם כאילו היו עובדיו”.
האלוף השיב: “יש פה פגיעה לא מוצדקת. לא הייתי ער לסוגיית הרבש”צים. אנחנו צריכים לתת לזה מענה ולטפל בזה”.

"זקוקים גם לתקציב". ג'יפ בסיור|צילום: pixabay.com
“זקוקים גם לתקציב”. ג’יפ בסיור|צילום: pixabay.com

במהלך הביקור סקר קב”ט המועצה, ישי עפרוני, את נושא הביטחון בגליל המערבי: “תקציב האחזקה של מרכיבי הביטחון נשחק, ואנחנו נאלצים להשקיע כספים רבים מתקציב המועצה למרות שהאחריות על ביטחון התושבים היא של המדינה. אנחנו נערכים לכל תרחיש שהמדינה מגדירה, פועלים להכשרת צוותי חירום ביישובים ולחיזוק כיתות הכוננות, אבל מעבר לשיתוף הפעולה המאוד טוב שיש לנו עם כל גורמי הביטחון, עם רח”ל (רשות חירום לאומית) ועם משרד הפנים, אנחנו זקוקים גם לתקציב”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *