“האדיר ישנה את פניה של זרוע האוויר”

“האדיר ישנה את פניה של זרוע האוויר”
"העוצמה מולידה כבוד". הטייסים החדשים
צילום: דו"צ

טקס הענקת כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס, מחזור 173 נערך במעמד ראש הממשלה, הרמטכ”ל ומפקד חיל האוויר

טקס “מסדר כנפיים” בבסיס חיל האוויר בחצרים, בו הוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס, מחזור 173. הטקס נערך במעמד ראש המנשלה, בנימין נתניהו, ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל ובנוכחות משפחות הבוגרים, חברים ואנשי חיל האוויר. טקס הסיום נערך בסופן של שלוש שנות הכשרה לתפקיד הקצין, הכשרת הטייס ותואר לימודים אקדמי מאוניברסיטת “בן-גוריון”.

"העוצמה מולידה כבוד". הטייסים החדשים|צילום: דו"צ
“העוצמה מולידה כבוד”. הטייסים החדשים|צילום: דו”צ

ראש הממשלה אמר בטקס: “ישראל היא העוגן של יציבות באזור, של ביטחון באזור, היא הכוח שמונע את המשך המפולת ואת זה מבינים רבים-רבים בעולם וכמובן בארצות הברית. אני אומר לכם, מפקדי צה”ל, מפקדי חיל האוויר וטייסי חיל האוויר, הם מבינים את התרומה העצומה של צה”ל, של חיל האוויר ושל הטייסת הזאת לשלום, ליציבות ולביטחון באזור. לחלשים במזרח התיכון אין הזדמנות שנייה. סכנת ההכחדה התמידית מרחפת מעל ראשם. הם טרף קל לכוחות הברבריוּת ומנגד, החזקים שורדים. הם מסוגלים להדוף מתקפות ולהרתיע.

העוצמה מולידה כבוד, העוצמה מייצרת בריתות, העוצמה סוללת נתיבים לשלום”.

רב-אלוף גדי איזנקוט: “אתם עומדים כאן בשיאה של דרך מהקשות ומהמאתגרות שיש, שהפכה אתכם למפקדים ולטייסים. לאחר שלוש שנים אתם זוכים לקבל את כנפי הטיס המוענקות אך ורק לאלו הנחושים להוביל ולנצח בכל תנאי, לאלו שהאמינו ביכולתם וגרמו לכולנו להאמין בהם. אתם מצטרפים לשורות הפיקוד בתקופה רווית אתגרים ושינויים עמוקים; לאורך השנה האחרונה התמודדנו עם גל טרור ביהודה ושומרון ויכולנו לו, אך עלינו לזכור כי איום הטרור הוא תופעה מתמשכת, שנתמודד איתה עוד שנים ארוכות. בכל תרחיש שיבוא לפתחנו תמלא זרוע האוויר חלק חשוב בהגנת המדינה וניצחון על האויב. החודש קלטנו לשורותינו את ה-‘אדיר’, מטוס הקרב החדשני שישנה את פניה של הזרוע, יציב את מדינת ישראל בחזית הקדמה העולמית וימשיך לשמר את יתרונו המובהק של צה”ל מול אויביו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *