נהריה: חיילים ייסעו ברכבת בימי ראשון ללא תשלום

נהריה: חיילים ייסעו ברכבת בימי ראשון ללא תשלום
ראש עיריית נהריה מחלק כרטיסיות לרכבת
צילום: עיריית נהריה

בשורה למתגייסים החדשים ולחיילי נהריה – עיריית נהריה תקיים טקס נוסף לחלוקת כרטיסי נסיעה חינם לרכבת לימי ראשון בבוקר. כידוע, הצבא מסרב לשלם לחיילים עבור נסיעה ברכבת בימי ראשון בבוקר. בחודש מאי השנה, הוחלט בעירייה כי על מנת להקל על חיילי העיר, תרכוש העירייה עבורם כרטיסי נסיעה לרכבת אשר החליטה לאסור על נסיעה חינם לחיילים בין השעות 6:00-9:00 בבוקר.
לאחרונה החליטה הרכבת בשיתוף משרד הביטחון, לאפשר חלקית נסיעה חינם ברכבת בימים ובשעות האלו אבל רק מתחנות תל אביב דרומה. “זה אומר שחייל שרוצה לנסוע מנהריה לבאר שבע לדוגמא, צריך לרדת בתחנת תל אביב, להוציא כרטיס נוסף לנסיעה לבאר שבע ולהמשיך בדרכו.” אמר ז’קי סבג ראש העירייה והוסיף “זה יגרום לאותו חייל לפספס את הרכבת, להתעכב בהגעתו לבסיס ובכלל לחוסר נוחות משווע. על כן החלטנו בעירייה להמשיך להעניק לחיילים שלנו נסיעות מלאות, רק בשביל שיהיה להם נוח ובטוח בדרך”.

ראש עיריית נהריה מחלק כרטיסיות לרכבת|צילום: עיריית נהריה
ראש עיריית נהריה מחלק כרטיסיות לרכבת|צילום: עיריית נהריה

ההחלטה לרכוש כרטיסי חינם לרכבת ליום ראשון התקבלה לאחר מכתבים רבים שקיבל לידיו ראש העיר ז’קי סבג, מהורים מודאגים אשר סיפרו לו כי על מנת להגיע בזמן לבסיסים הצבאיים, נאלצים ילדיהם החיילים להתעורר ב4 לפנות בוקר ביום ראשון. כל זאת מכיוון שהנסיעה ברכבת בחינם בוטלה לחיילים בין השעות 6:00-9:00.
ראש העיר נענה לפנייתם וחיילים תושבי נהריה התבקשו להירשם ולהגיע לקבל את הכרטיסים.
“אנחנו מגדלים בעיר דור לתפארת שהולך ועושה את שירותו הצבאי ושומר על המדינה. ההחלטה לבטל את הנסיעות בחינם ברכבת בימי א’ יוצרת פילוג ודכדוך רב בקרב אותם חיילים. לכן החלטתי להיענות לבקשת ההורים שפנו אליי ולסבסד לחיילים נסיעה ברכבת. אני מברך את החיילים היקרים שלנו ומאחל להם דרך צלחה בדרכם לבסיסים. ” אמר סבג.


כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *