לרגל הרמדאן: מאבק בצעצועים מסוכנים

לרגל הרמדאן: מאבק בצעצועים מסוכנים
סכנה לציבור. נפצים
צילום המחשה: אתר pixabay.com

בעכו העתיקה הוחרמו 4,500 נפצים, לאחר שבמשטרה התקבלו תלונות על צעירים שמדי ערב, עם סיום הצום, מפוצצים נפצים רבים

שוטרי תחנת עכו פשטו אתמול (ג’) על בית עסק בעכו העתיקה והחרימו 4,500 נפצים. במשטרה התקבלו תלונות של תושבי העיר העתיקה על צעירים שמדי ערב, עם סיום צום הרמדאן, מפוצצים נפצים רבים, חלקם אסורים לשימוש ולהחזקה. המעשים גורמים בהלה, הפרעה לשכנים וסכנה לציבור.

בעקבות מידע מודיעיני אותר בית עסק שמכר נפצים, ונערכה פשיטה במקום. מהמשטרה נמסר, כי בעל העסק, בשנות ה-60 לחייו, זומן לחקירה, וכי נשקלת נקיטת צעדים משפטיים נגדו, בשיתוף משרד הכלכלה. עוד נמסר, כי בכוונת המשטרה לנקוט יד קשה נגד השימוש בנפצים, במטרה להגן על ביטחון הציבור.

סכנה לציבור. נפצים|צילום המחשה: אתר pixabay.com
סכנה לציבור. נפצים|צילום המחשה: אתר pixabay.com

בימים אלו נערכים באגף אכיפה במסחר שבמשרד הכלכלה והתעשייה, יחד עם הרשויות המקומיות והמשטרה לאיתור והשמדה של צעצועים מסוכנים הנפוצים במיוחד בתקופה של חודש הרמאדן, כמו גם בימי חג הפורים.

ישראל משען, הממונה על אגף אכיפה במסחר: “בשנים האחרונות לצד הנפצים ‘המסורתיים’ נפוצים סמני לייזר העלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לעיניים ואף לעיוורון. יחד עם מתן דגש על צעצועים מסוכנים יש לשים לב גם לשימוש נאות ועל פי הוראות היצרן בצעצועים המותרים לשימוש – כמו פיקות וקפצונים העלולים לגרום לכוויות”.

במשרד הכלכלה גם מזכירים כי בפיקות וקפצונים קיימת סכנה להתלקחות וכוויות! יש לרכוש אותם רק שיש סימון והוראת אזהרה ולהשתמש באקדח צעצועים מתאים. אין לפוצץ באבן או במכשיר שאינו מתאים. אין להכניס פיקות לכיס המכנסים, אין לפרקם מאריזתם המקורית או להשתמש בהם בניגוד להוראות השימוש ובניגוד לאזהרה שמופיע על הפיקות.

בנוסף לכך, כדורי עשן חזיזים ונפצים מכל הסוגים אסורים לאחזקה, לשימוש ולשיווק, כמו גם אקדחים ורובים- הדומים בצורתם לכלי נשק אמיתיים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *