פיקוד העורף החל בתרגיל לאומי

פיקוד העורף החל בתרגיל לאומי
אפשר לפנות למוקד 104. חיילים של פיקוד העורף
צילום: flicker

התרגיל יימשך ארבעה ימים ושיאו ביום שלישי, אז יישמעו ברחבי הארץ אזעקות, פעם אחת בוקר ופעם נוספת בערב

תרגיל העורף הלאומי השנתי, המכונה “עמידה איתנה”, החל היום (א’) ויימשך עד יום רביעי (21 בספטמבר 2016). במסגרת האירוע, יתורגלו כוחות פיקוד העורף, רשות החירום הלאומית (רח”ל), הרשויות המקומיות, ארגוני הביטחון וההצלה, מערכת החינוך, וגם הציבור כולו, הן בבתים והן במקומות העבודה. המטרה השנה היא לתרגל את מוכנות העורף לאירועים קונבנציונליים וכן את הקשר עם הרשויות המקומיות ומוכנותן לחירום.

אפשר לפנות למוקד 104. חיילים של פיקוד העורף |צילום: flicker
אפשר לפנות למוקד 104. חיילים של פיקוד העורף
|צילום: flicker

בצה”ל מדגישים כי התרגיל מתבצע על פי גרף האימונים לשנת 2016, לצורכי אימון קבועים וסדורים ועל כן אין לייחס למיקומו על לוח השנה משמעות אחרת.

התרגיל יגיע לשיא ביום שלישי בבוקר (20 בספטמבר 2016), כאשר אחרי השעה 11 בבוקר, תשמע ברחבי הארץ אזעקה, באופן מדורג:
11:05-11:07 – גולן, קו עימות, קצרין, גליל עליון, עמק הירדן.
11:07-11:09 – גליל תחתון, קריות, חיפה, חוף הכרמל, יערות הכרמל, תבור, בקעת בית שאן, עמק יזרעאל, מנשה, ואדי ערה.
11:09-11:11 – חפר, שרון, ירקון, דן, השפלה, דרום השפלה.
11:11-11:13 – בית שמש, ירושלים, מעלה אדומים, שומרון, יהודה, בקעה, ים המלח.
11:13-11:15 – עוטף עזה.
11:15-11:17 – לכיש, מרכז הנגב, דרום הנגב, ערבה, אילת.

גם בשעה 19:05 תישמע אזעקה כלל ארצית, פרט ליישובי עוטף עזה.

בפיקוד העורף מסבירים כי מטרתן של אזעקות התרגול הינן לתרגל את כלל התושבים בכניסה למרחב המוגן שבחרו הן במקום עבודתם והן בביתם וכן לבדוק את תקינות מערך הצופרים במדינה.

ההתרעה תשמע ברדיו ובכורזיות, תופיע באתרי האינטרנט ובביפרים לחירשים, בטלוויזיה ובאפליקציית פיקוד העורף. במידה ויתרחש אירוע אמת, תשמע אזעקה נוספת ותופץ הודעה מסודרת באמצעי התקשורת השונים.

במסגרת התרגיל ייבדקו גם מוסדות החינוך וגני ילדים ברחבי הארץ. התלמידים יתרגלו כניסה למרחבים המוגנים. בעת האזעקה יתרגלו גם בסיסי צה”ל, משרדי ממשלה ומוסדות ציבור את הכניסה למרחבים המוגנים.

בזמן הישמע אזעקת התרגול, מתבקשים כלל תושבי המדינה להיכנס למרחב המוגן שנבחר מראש, בהתאם לזמן העומד לרשותם ולהנחיות פיקוד העורף. כאשר נמצאים במבנה, יש להיכנס לממ”ד/ ממ”ק/ מקלט/ חדר מדרגות/ חדר פנימי, ולסגור דלתות וחלונות.

כאשר נמצאים מחוץ למבנה, בשטח בנוי, יש להיכנס למבנה או למחסה קרוב. בשטח פתוח, יש לשכב ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

כאשר נוסעים ברכב – הנוסעים ברכב יעצרו בצד הדרך, ייצאו מהרכב וייכנסו למבנה או למחסה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה או למחסה, יש לצאת מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

במידה והכניסה למרחב המוגן במהלך התרגיל כרוכה בשיבוש בלתי סביר של שגרת החיים, ניתן להמשיך בפעילות. כלל השירותים החיוניים במשק, לרבות בתי חולים, ימשיכו כסדרם. כנסים ואירועים המוניים ימשיכו כסדרם.

בכל הקשור לקשיים ותקלות בשמיעת האזעקה – ניתן לפנות למרכז המידע של פיקוד העורף בטלפון 104. בנושאים הקשורים למקלטים משותפים וציבוריים – יש לפנות למוקדי המידע העירוניים.

למידע נוסף ניתן לפנות למרכז המידע של פיקוד העורף בטלפון 104 ולאתר האינטרנט בכתובת: WWW.OREF.ORG.IL .


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *