פעילי שכונות יוכשרו לפעולה לשעת חירום

פעילי שכונות יוכשרו לפעולה לשעת חירום
ללא תשלום. לנקרי ומתנדבים בתרגיל של פיקוד עורף
צילום: עיריית עכו

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, אמר כי הכשרת פעילי השכונות תתרום רבות במצבי החירום שלהם תידרש הרשות

עיריית עכו, החברה למרכזים קהילתיים בעיר וגורמי החירום נערכים להכשרת תושבים ופעילי שכונות למצבי חירום.

בעקבות הפקת לקחים של פיקוד העורף לאחר מלחמת לבנון השנייה, התברר כי התגייסות של תושבים בזמן חירום מאפשרת תיפקוד מיטבי של הרשות המקומית.

יתרה מכך, קיים חשש כי במקרה של רעידת אדמה בקנה מידה גדול, כוחות החירום וההצלה יתקשו להגיע במועד לכל מקום שבו יזדקקו להם, ולכן במספר רשויות מקומיות בארץ הוקמו בשנים האחרונות גדודי חילוץ עירוניים ונערכו ניסיונות להכשיר תושבים לפעול הן בקרב המשפחה והן בקרב הקהילה.

בימים אלה החלה העירייה בגיוס מתנדבים נוספים ליחידת חילוץ עירונית. המתנדבים יוכשרו על ידי פיקוד העורף, ויצטרפו למערך החירום העירוני.

מהעירייה נמסר, כי הכשרת פעילי השכונות לשעת חירום כוללת ארבעה מפגשים בהנחיית מומחים, והיא אינה כרוכה בתשלום, אך מותנית בהרשמה מראש.

לאחרונה ערכה העירייה הכשרה לצוותי חירום שכונתיים, ובשבוע שעבר אף נערך תרגיל חירום של פיקוד העורף, בו השתתפו גם מכלולי החירום של העירייה.

ללא תשלום. לנקרי ומתנדבים בתרגיל של פיקוד עורף|צילום: עיריית עכו
ללא תשלום. לנקרי ומתנדבים בתרגיל של פיקוד עורף|צילום: עיריית עכו

ראש העיר, שמעון לנקרי, אמר כי הכשרת פעילי השכונות תתרום רבות במצבי החירום שלהם תידרש הרשות לתת מענה בזמן קצר, עד להגעת כוחות ההצלה.

המפגש הראשון ייערך ביום שני, 27 ביוני, בשעה 17:30, במתנ”ס בית העם, ברחוב א’ בן שושן, בשיכוני המזרח. את המתנדבים ידריכו סא”ל (מיל’) מאיר איבגי מפיקוד העורף ועובדים קהילתיים. המשתתפים ילמדו על חשיבות ההיערכות לחירום, דרכי ההתמודדות ומתן סיוע.

לפרטים והרשמה: ליאורה ברק, עו”ס קהילה, טל’: 04-9956129, נורית אגיוייב, עו”ס קהילה, טל’: 04-9916596, nurit@akko.muni.il.

ובאותו עניין: מועצת מטה אשר שבצפון קיימה ביום רביעי שעבר כנס של צוותי חוסן יישוביים, בהשתתפות כ-15 נציגים מכל יישובי המועצה. ביום שלישי שעבר נערך תרגיל לעובדי המועצה, שבחן את יכולתה לעבור משגרה לחירום ואת התנהלותה בפינוי של תושבי קיבוץ חניתה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *