פרקליט הורשע בהעברת מידע וכסף למחבלים

פרקליט הורשע בהעברת מידע וכסף למחבלים
טרם נקבע מועד למתן גזר הדין. כסף
צילום: אתר pixabay.com

השופט אברה אליקים ציין בפסק הדין: “הנאשם עשה עלי רושם לא אמין. בחלק ניכר בעדותו הוא התחמק מלענות, התפתל ואמר דברים חסרי משמעות”

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע ביום ראשון את עו”ד מוחמד עאבד, תושב בענה שבגליל המערבי, וקבע כי העביר מסרים בין תנועת חמאס לבין אסירים.

הנאשם ייצג במסגרת עבודתו כפרקליט עצירים ואסירי ביטחוניים, לצד משרדו של עו”ד דין פארס אבו חסן משכם ועו”ד מחמוד רג’ב, תושב עזה. בכתב האישום נטען, כי פארס ורג’ב נהגו לבקש מעאבד להעביר מידע לאסירים ולעצירים, וגם לקבל מהם מידע ולהעבירו אליהם.

פעילותם המשותפת החלה בשנת 2012 ונמשכה עד למעצרו של עאבד, בפברואר 2014. תמורת פעולות אלה הוא קיבל כ-420 אלף שקל. עוד נטען בכתב האישום, כי כאשר עאבד שימש צינור להעברת כספים בין עורכי הדין לאסירים, הוא השאיר אצלו כ-360 אלף שקל מתוך כ-750 אלף שקל שהועברו, למרות שידע כי מדובר בכסף של חמאס.

התביעה ייחסה לנאשם עבירות של מתן שירות להתאחדות בלתי מותרת, מגע עם סוכן חוץ, איסור פעולה ברכוש טרור למטרות טרור, איסור פעולה ברכוש טרור, איסור הלבנת הון ומירמה בסכום כולל של כ-1.4 מיליון שקל.

טרם נקבע מועד למתן גזר הדין. כסף|צילום: אתר pixabay.com
טרם נקבע מועד למתן גזר הדין. כסף|צילום: אתר pixabay.com

הנאשם כפר בעבירות שיוחסו לו וטען כי עבודתו העיקרית היתה משפטית, וכי ביקורי האסירים היוו רק כ-5 אחוז מהיקף המשרה שלו. בנוסף, הוא כפר בטענה שאסירי חמאס מוגדרים כאירגון בעת שהייתם בכלא. בנושא הכספים טען, כי היה זה שכר טרחה, ומקורם אינו בחמאס, אלא בעו”ד פארס.

השופט אברהם אליקים דחה על הסף את עמדת הנאשם: “הנאשם עשה עלי רושם לא אמין. בחלק ניכר מעדותו הוא התחמק מלענות, התפתל ואמר דברים חסרי משמעות. לעיתים תשובותיו הגיעו לכדי אבסורד. אני לא מאמין שאדם המואשם בעבירות כה חמורות לא יקרא את הנטען שאמר לכאורה לאנשי השב”כ, ולו בשל החקירה הנגדית הצפויה. ואזכיר כי מדובר בעורך דין שהיה מעורב מאוד במהלך כל ההליך המתברר לפני, עד כדי הקדשת חלק ניכר מחקירתו הראשית לניתוח טעויות כתיב שמצא ברישום הודאותיו.

“לסיכום, הוכח מעבר לכל ספק סביר כי הנאשם חבר לגרועים שבאויבי ישראל, והיה חוליה מקשרת מרכזית בין אירגון חמאס לבין מי ממחבליו שנתפסו לאחר ביצוע פיגועים, בכללם מנהיגים בכירים באירגון חמאס, שנכלאו לעשרות מאסרי עולם. הנאשם בחר לשרת את החמאס עבור בצע כסף, או כי לא צריך ‘להשאיר את הכיבוש’, כדברי אחד מהאסירים. לא במקרה שילם חמאס סכומי עתק לנאשם – עורך דין ישראלי, שיש לו גישה מתוקף היותו עורך דין לבתי הכלא.

“הנאשם ניצל את מקצועו ואת מעמדו כדי לתת לחמאס שירותים מסוג אחר – העברת מידע חסוי ממנהיגי חמאס בכלא ולהיפך – מבלי שרשויות החוק נחשפו לתוכנו. לאור כל האמור לעיל, שוכנעתי מעבר לכל ספק סביר כי הנאשם ביצע את כל המיוחס לו בכתב האישום, ולכן אני מרשיע אותו”.

טרם נקבע מועד למתן גזר הדין, ובשלב זה לא ברור אם הנאשם יגיש עירעור על הרשעתו.


כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *