איזנקוט: “צה”ל ייתן גיבוי לשגיאות של חיילים בלהט הקרב”

איזנקוט: “צה”ל ייתן גיבוי לשגיאות של חיילים בלהט הקרב”
"מגינים על הבית – שומרים על טוהר הנשק". איזנקוט
צילום: דו"צ

הרמטכ”ל, רב-אלוף גדי אייזנקוט יצא היום (ד’) באגרת מיוחדת למפקדי צה”ל ולחייליו בו הוא מודיע כי צה”ל בראשותו ייתן גיבוי לטעויות של חיילים, אך לא יהסס “למצות את הדין עם חיילים ומפקדים שיחרגו מאמות המידה המבצעיות והמוסריות שעל פיהן אנו פועלים”

“השמירה על רוח צה”ל ועל ערכיו אינה זכות אלא חובה, כדי לשמר את צה”ל כצבא העם במדינה יהודית ודמוקרטית. עיני העם נשואות אלינו בציפייה לביטחון תוך שמירה על דמותו הערכית של צה”ל במוקד ההסכמה הלאומית. נוסיף לעמוד על המשמר כדי למלא את ייעודנו – הגנה על אזרחים, ניצחון במלחמה, והבטחת קיומה של מדינת ישראל, תוך הקפדה על ערכינו. בכך עוצמתנו”, הדגיש הרמטכ”ל באגרת.

"מגינים על הבית – שומרים על טוהר הנשק". איזנקוט | צילום: דו"צ
“מגינים על הבית – שומרים על טוהר הנשק”. איזנקוט | צילום: דו”צ

האגרת המיוחדת שכותרתה “מגינים על הבית – שומרים על טוהר הנשק” שהוציא הרמטכ”ל באה לאחר שבוע שלם של התכתשויות פוליטיות בכל הנוגע לסרטון ארגון “בצלם” בו מתועד חייל צה”ל יורה למוות במחבל פלסטיני מנוטרל השרוי על הקרקע בחברון.

“‘גורל ישראל תלוי בשני דברים: בכוחה ובצדקתה’, אמר בן גוריון”, ציטט אייזנקוט את ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון.

“מיום הקמתו חרט צה”ל על דגלו את ערך הדבקות במשימה והחתירה לניצחון וקידש ערכים חשובים ובהם כבוד האדם וטוהר הנשק. ערכים אלו נשענים על מורשת יהודית ארוכת שנים של עם חפץ חיים. בכל פעולה ובכל מצב עלינו לפעול באופן מקצועי תוך הפעלת כוח ממוקד, מדוד ושקול, כדי לעמוד במשימתנו ולהיות נאמנים לערכינו”, הוסיף איזנקוט והמשיך במגמה שהתחיל בה לפני כחודש וחצי כשאמר שחייל לא צריך “לרוקן מחסנית” על נערה בת 13 עם מספריים.

“בחודשים האחרונים אנו מתמודדים עם אירועי טרור חמורים כנגד אזרחי ישראל שמטרתם לערער את חוסנה של מדינת ישראל. משימתו של צה”ל היא להבטיח את שלום אזרחי המדינה ותושביה, בשדה הקרב וגם בעורף. צה”ל נכון לפעול בנחישות ובמסירות בכל זירה, ועושה זאת בחופש פעולה מוחלט ותוך שימוש בכל האמצעים הנדרשים כדי לעמוד במשימתו”, קבע הרמטכ”ל.


כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *