צפון: מתכוננים למצבי חירום

צפון: מתכוננים למצבי חירום
הכשרה משולבת. יום העיון לעובדי העירייה
צילום: דוברות עיריית עכו

קצינים מפיקוד העורף ערכו השבוע הכשרה לעובדים בעיריית עכו המשובצים בזמן חירום במכלול מידע לציבור

פיקוד העורף ערך השבוע הכשרה לעובדים בעיריית עכו, המשובצים בזמן חירום במכלול מידע לציבור. את המיזם, שנערך במסגרת הכנה של רשויות מקומיות בצפון, העביר קצין התנהגות והסברה במחוז צפון, רס”ן שרון נוימן, ומפקד היקל”ר (יחידה לקישור לרשות), רס”ן יורם מימון. ההכשרה נערכה במתנ”ס בית היימן בעיר, בהשתתפות ראש מינהל התיפעול והאכיפה, יניב אשור, ומנהל אגף הביטחון, הפיקוח ושירותי החירום, איתן שליו.

הקצינים הציגו את האיום על העורף, היבטים של מתן הסברה ומידע לציבור בשעת חירום ועקרונות המענה במוקד העירוני בזמן חירום. לעובדי העירייה הוסבר כי ייעודו של מכלול המידע לציבור ברשות המקומית אמון על מתן מידע והסברה לתושבים הן באשר לשירותים המוניציפליים שאותם יכול לקבל הציבור, והן באשר לשינוי באספקת שירותים חיוניים כתוצאה ממגוון תרחישים: נפילת טילים, רעידת אדמה, דליפה כימית ואפילו אירועי מזג אוויר קיצוניים.

הכשרה משולבת. יום העיון לעובדי העירייה|צילום: דוברות עיריית עכו
הכשרה משולבת. יום העיון לעובדי העירייה|צילום: דוברות עיריית עכו

מכלול המידע לציבור בעכו מורכב ממוקדנים דוברי מספר שפות, המאיישים את המוקד העירוני, מערך הדוברות וההסברה, צוות אינטרנט ולשכות מידע. ראש העיר, שמעון לנקרי, אמר כי העירייה משקיעה רבות בהכשרה ובמוכנות לחירום, על מנת לשמור על רציפות תפקודית בשעת חירום. העירייה, החברה למרכזים קהילתיים בעיר וגורמי החירום נערכים להכשרת תושבים ופעילי שכונות למצבי חירום.

יצוין, כי בעקבות הפקת לקחים של פיקוד העורף לאחר מלחמת לבנון השנייה, התברר כי התגייסות של תושבים בזמן חירום מאפשרת תיפקוד מיטבי של הרשות המקומית. יתרה מכך, קיים חשש כי במקרה של רעידת אדמה בקנה מידה גדול, כוחות החירום וההצלה יתקשו להגיע במועד לכל מקום שבו יזדקקו להם, ולכן במספר רשויות מקומיות בארץ הוקמו בשנים האחרונות גדודי חילוץ עירוניים ונערכו ניסיונות להכשיר תושבים לפעול הן בקרב המשפחה והן בקרב הקהילה. השנה ערכה עיריית עכו הכשרה לצוותי חירום שכונתיים, וגם נערך תרגיל חירום של פיקוד העורף, בו השתתפו גם מכלולי החירום של העירייה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *