רכבל יחבר את המפרץ לכרמל

רכבל יחבר את המפרץ לכרמל
יקצר את זמני הנסיעה. הרכבל החדש
צילום הדמיה: באדיבות יפה נוף

שר התחבורה הודיע כי יקדם את המיזם שיעלה של 280 מיליון שקל ויכלול רכבל באורך 4.5 ק”מ

שר התחבורה, ישראל כ”ץ, הודיע כי בכוונת המשרד לקדם את מיזם רכבל הכרמל, שאמור לחבר את מפרץ חיפה, באזור מרכזית לב המפרץ, לאוניברסיטת חיפה. הודעה על כך נמסרה בסוף השבוע שעבר, כאשר כץ שוחח עם יונה יהב, ראש העיר חיפה ואמר לו כי עלות הפרויקט מוערכת בכ-280 מיליון שקלים.

בפגישת עבודה שקיימו השניים במסגרת ביקורו של השר בחיפה הודיע כץ כי הנחה את משרדו לקדם את פרויקט “רכבל הכרמל”. הרכבל יהיה חלק בלתי נפרד ממערך התחבורה הציבורית בחיפה והנוסעים בו יוכלו להגיע במהירות וללא פקקים ממפרץ חיפה ישירות לטכניון ולאוניברסיטת חיפה.

יקצר את זמני הנסיעה. הרכבל החדש | צילום הדמיה: באדיבות יפה נוף
יקצר את זמני הנסיעה. הרכבל החדש | צילום הדמיה: באדיבות יפה נוף

מסלול הרכבל יתפרס על כ–4.5 ק”מ בגובה של 460 מטר ויכלול 6 תחנות ממפרץ חיפה ועד לאוניברסיטת חיפה: מסוף התחבורה המזרחי, צומת הקריות (צ’ק פוסט), רחוב דורי, מרכז הטכניון, טכניון עליון ואוניברסיטת חיפה.

לאורך הציר ינועו קרוניות של 10 נוסעים, כאשר מכל תחנה בכל כיוון תצא קרונית בכל 16 שניות. משך זמן הנסיעה מהמפרץ לאוניברסיטה יארך כ- 18 דקות. הנסיעה מהמפרץ לטכניון מוערכת בכ – 10 דקות ולאוניברסיטת חיפה בכ – 8 דקות נוספות.

השר כ”ץ מסר כי “מערך התחבורה הציבורית בעיר חיפה ממשיך להתפתח עם קידום הקמתו של פרויקט ‘רכבל הכרמל’, אשר יאפשר לתושבי העיר להגיע במהירות ובנוחות ליעדם. תושבי חיפה יהיו הראשונים ליהנות מאמצעי תחבורה חדשני ויעיל אשר יסייע בהפחתת עומסי התנועה ויקצר את זמני הנסיעה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *