פארק עמק הצבאים בירושלים זכה ב”אות העיצוב” לשנת 2016

פארק עמק הצבאים בירושלים זכה ב”אות העיצוב” לשנת 2016
הפרס החמישי בשנים האחרונות של ירושלים במסגרת "אות העיצוב". צבי
צילום: www.pixabay.com

עיריית ירושלים זכתה אתמול (ד’) בפרס “אות העיצוב” לשנת 2016 על הקמת פארק עמק הצבאים – שמורת טבע עירונית בלב ירושלים.

בעיריית ירושלים התגאו אתמול (ה’) בפרס, והדגישו כי זהו הפרס החמישי המוענק לעיריית ירושלים במהלך השנים האחרונות במסגרת “אות העיצוב”.

עמק הצבאים הינו פארק טבע בשטח של 250 דונם, הכולל בתוכו בריכות טבעיות ומלאכותיות, נחלים זורמים, עמדות תצפית על ציפורים ומכרסמים, בתי גידול טבעיים לחיות בר, אי מלאכותי שגשרי עץ מחברים אותו לגדה וגולת הכותרת – צבאים המשוטטים באופן חופשי בטבע.

הפארק פתוח לציבור הרחב ללא תשלום.

הפרס החמישי בשנים האחרונות של ירושלים במסגרת "אות העיצוב". צבי | צילום: www.pixabay.com
הפרס החמישי בשנים האחרונות של ירושלים במסגרת “אות העיצוב”. צבי | צילום: www.pixabay.com

הפארק העירוני מציג תפיסה אורבנית חדשנית של שטחים פתוחים ממש בלב העיר בדומה לפארקים דוגמת הסנטראל פארק בניו יורק, פארק המפסטד הית’ בלונדון, או פארק סנט גאקו בצרפת.

תפיסה זו דוגלת ביצירת ריאה ירוקה המשלבת צמחייה טבעית, בעלי חיים וציפורים, המצליחים להתקיים בלב סביבה עירונית מובהקת להנאת התושבים והמבקרים מהארץ ומחו”ל.

ראש העיר, ניר ברקת, קבע כי הפארק הוא “רעיון חדשני ומהפכני במושגים של מרחב ציבורי עירוני – שמורת טבע בטבורה של ירושלים”.

“פרס אות העיצוב 2016 מבטא את החשיבות הגדולה שאנו רואים בהשקעה באיכות החיים בעיר והוא מסמל בראש וראשונה את המעורבות הקהילתית בירושלים ואת עוצמתם של תהליכי התכנון והחשיבה המשותפים לעירייה ולתושבים. הפארק מסמן עבורנו את הכיוון אליו אנו מבקשים להצעיד את העיר: פיתוח אתרי טבע בשילוב הקהילה ובהשקעה של גורמים עירוניים רבים הפועלים למען איכות הסביבה והשמירה על החי והצומח בירושלים, הוא הוסיף.

עופר מנור, אדריכל העיר ירושלים, אשר קיבל את הפרס בשם עיריית ירושלים קבע כי “הזכייה בפרס מצביע על ההערכה הרבה שלה זוכות יוזמות הפיתוח במרחב הציבורי בעיר ומערך הפארקים והטבע העירוני בפרט”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *