איכות השלטון בבקשה לקבלת פירוט הוצאות הנסיעה של ראש הממשלה למדינות אפריקה

איכות השלטון בבקשה לקבלת פירוט הוצאות הנסיעה של ראש הממשלה למדינות אפריקה
"העלות הגבוהה של המשלחת מחייבת כי תיבחן באופן הדוק על ידי עין הציבור". נתניהו
צילום ארכיון: מתוך אתר "פליקר"

התנועה לאיכות השלטון פנתה למשרד ראש הממשלה בבקשה לקבל פירוט עבור נסיעתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למדינות אפריקה ולציון 40 שנה למבצע אנטבה, העומד, על פי פרסומים שונים על 28 מליון שקלים, והכולל הטסת ארבעה מטוסים, נציגי צה”ל ואנשי עסקים

בקשת התנועה לאיכות השלטון מגיעה לאחר שהיום בבוקר (א’) פורסם כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עתיד לעמוד בראש משלחת לביקור בארבע מדינות באפריקה (אוגנדה, רואנדה, קניה ואתיופיה) ולטקס הממלכתי לציון 40 שנים למבצע אנטבה באוגנדה.

“בפרסום נטען כי הביקור הינו חסר תקדים בעלויותיו הגבוהות ועומד על כ-28 מיליון ש”ח, והוא כולל בין היתר הטסת ארבעה מטוסים ובהם נציגים רבים של צה”ל, כמו גם מספר אנשי עסקים. התנועה רואה חשיבות רבה בחיזוק הקשרים הדיפלומטיים של מדינת ישראל עם מדינות אפריקאיות וכן את הצורך לקיים טקס לציון מבצע היסטורי זה. ואולם, העלות הגבוהה של המשלחת, שנטען לגביה שהיא הגבוהה ביותר אי פעם של ראש ממשלה ישראלי בחו”ל, מחייבת כי תיבחן באופן הדוק על ידי עין הציבור”, הודיעה היום (א’) התנועה בהודעה מיוחדת מטעמה.

"העלות הגבוהה של המשלחת מחייבת כי תיבחן באופן הדוק על ידי עין הציבור". נתניהו | צילום ארכיון: מתוך אתר "פליקר"
“העלות הגבוהה של המשלחת מחייבת כי תיבחן באופן הדוק על ידי עין הציבור”. נתניהו | צילום ארכיון: מתוך אתר “פליקר”

“נוכח הדברים מבקשת התנועה לקבל את הפירוט המלאה של נסיעה זו לרבות פירוט בדבר מהות ההוצאה והסכום שהוצא עליה מן הקופה הציבורית. וכן, מסמכים המפרטים את הליך קבלת ההחלטות שהוביל להוצאות אלו, לרבות הפרוטוקולים, תחזיות העלויות שהובאו בפני הגורמים המאשרים, והמסמכים שבהם אושרו הוצאות אלו”, נמסר בנוסף בהודעה.

נתניהו עצמו התייחס לנסיעה לאפריקה.

בפתח ישיבת הממשלה, אמר ראש הממשלה כי הוא “יוצא מחר לביקור היסטורי באפריקה, אחרי עשרות שנים שראש ממשלה לא היה שם”.

“אני אפגוש שבעה ראשי מדינה באוגנדה עם הגיעי לשם לפסגה מיוחדת עם מדינות מזרח אפריקה. יש כאן כניסה מחודשת של ישראל ליבשת אפריקה. יש שם חמישים וארבע מדינות. בכוונתנו לחזור לאפריקה כשם שאפריקה חוזרת לישראל. יש לכך השלכות חשובות מאוד בגיוון הבריתות הבינלאומיות שלנו והיחסים הבינלאומיים שלנו שהולכים ומתרחבים למעצמות לאסיה, לרוסיה, לאמריקה הלטינית וכמובן עכשיו, ליבשת אפריקה”, דברי נתניהו.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *