“איננו מחפשים הסלמה בדרום ולא חוסכים משאבים לביטחון בעוטף עזה”

“איננו מחפשים הסלמה בדרום ולא חוסכים משאבים לביטחון בעוטף עזה”
"איננו מחפשים הסלמה, אבל לא נירתע לעשות את מה שדרוש כדי לשמור על הביטחון". נתניהו על .המצב בדרום
צילום ארכיון: מתוך וויקיפדיה

“ישראל תמשיך לפעול ככל שיידרש לגילוי ולסיכול איום המנהרות בדרום. אנחנו לא חוסכים משאבים ואמצעים כדי להעניק ביטחון לתושבי עוטף עזה”.

כך הבטיח היום (א’) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במסגרת ישיבת הממשלה השבועית.

“אנחנו פועלים להמשיך מגמה זו, איננו מחפשים הסלמה, אבל לא נירתע לעשות את מה שדרוש כדי לשמור על הביטחון”, הוסיף, באותה הנשימה, ראש הממשלה במסר לחמאס.

“הממשלה תאשר היום הטבות לחיילי מילואים – הנחות בארנונה, הגדלת מלגת פר”ח, הארכת תקופת סיוע מהקרן לחיילים משוחררים ופטור מכמה אגרות. העמדה שלנו היא שמי שנושאים בנטל הקשה, חיילי המילואים, על חשבון המשפחות, על חשבון מקום העבודה – מגיע להם יותר. אנחנו מחויבים לעשות למענם של אלה שתורמים יותר לביטחון. הקו הזה מנחה את הממשלה כבר כמה שנים, את הממשלה הזאת וגם את קודמתה”, הדגיש נתניהו.

"איננו מחפשים הסלמה, אבל לא נירתע לעשות את מה שדרוש כדי לשמור על הביטחון". נתניהו על .
“איננו מחפשים הסלמה, אבל לא נירתע לעשות את מה שדרוש כדי לשמור על הביטחון”. נתניהו על .

במסגרת דבריו לציון יום הניצחון על הנאצים, שיחוג היום ומחר, הודה נתניהו למאות אלפי היהודים ששירתו בצבאות בעלי הברית ו”לחמו במפלצת הנאצית”. נתניהו קבע, במקביל, שישראל מצדיעה להם.

יחד עם זאת, ראש הממשלה היה מלא כעס על סגן הרמטכ”ל, האלוף יאיר גולן לאחר שהאחרון דימה, בנאום בערב יום השואה האחרון, תופעות ותהליכים בישראל לתופעות ותהליכים שהתקיימו ערב השואה בגרמניה הנאצית.

“זו ישיבת הממשלה שמתקיימת בין יום השואה ליום העצמאות. מדינת ישראל היא פלא היסטורי, וכולנו מתגאים בהישגיה ומתגאים גם בצבא ההגנה לישראל. הרבה דברים נאמרו בימים האחרונים על מדינת ישראל. אין מדינה שאין בה גילויים של חוסר סובלנות ואלימות, אבל הדמוקרטיה הישראלית איתנה. היא מוקיעה את הגילויים הללו והיא מטפלת בהם באמצעות החוק ובאמצעים אחרים. ההשוואה שעלתה מדבריו של סגן הרמטכ”ל לתהליכים שאפיינו את גרמניה הנאצית לפני 80 שנה, היא מקוממת. הדברים מופרכים מיסודם. הם לא היו צריכים להיאמר בשום עת, בוודאי לא בעת שנאמרו. הם גורמים עוול לחברה בישראל, והם גורמים לזילות השואה. סגן הרמטכ”ל הוא קצין רב זכויות, אבל דבריו בעניין זה היו שגויים לחלוטין ואינם מקובלים עליי”, האשים ראש הממשלה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *