“בנתיבות נשמרה רוח החלוציות”

“בנתיבות נשמרה רוח החלוציות”
יום הולדת. הנשיא בנתיבות
צילום מארק ניימן

במסגרת ‘פסטיבל נתיבות לתרבויות ישראל’ חגגה העיר יום הולדת שישים

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, השתתף באירוע חגיגות 60 שנה לנתיבות שהתקיים באצטדיון העירוני בעיר במסגרת ‘פסטיבל נתיבות לתרבויות ישראל’. עוד נשא דברים באירוע ראש העיר יחיאל זוהר שציין כי נתיבות מונה היום למעלה משלושים אלף תושבים.
הנשיא אמר בנאומו: “לצערנו, ידעה נתיבות גם ימים קשים במהלך סבבי הלחימה האחרונים, אך גם בהם נשמרה רוח החלוציות שלכם, התושבים והתושבות. הרוח בעזרתה הוקמה נתיבות, הרוח המאפשרת לה להמשיך ולצמוח איתן גם במצבי משבר, אותה רוח חלוציות שנספגת בכל מי שנמצא כאן, גם כאורח”.

יום הולדת. הנשיא בנתיבות | צילום מארק ניימן
יום הולדת. הנשיא בנתיבות
| צילום מארק ניימן

“את יום הולדתה השישים בחרה העיר לציין בפסטיבל חדש ‘נתיבות תרבות’. אין מתאימה מנתיבות לצאת בבשורה חדשה, של תרבות מגוונת ומתחדשת. מבית הכנסת אל ג’ריבה, דרך המרכז הרוחני לעולי אתיופיה ועד הציון של הבבא סאלי וגדולי הרבנים, נתיבות היא צומת בו נשזרים ומשתרגים אלה באלה סיפוריהן של עדות ישראל, ההיסטוריה, המנהגים ורוח התרבות שהביאו עימם העולים אליה מכל כנפות תבל. נתיבות איננה רק עץ ששורשיו יונקים מאדמות מרובות, נתיבות היא עיר העתיד. כאן גדל דור העתיד של ישראל, וכאן הוא יפתח את התרבות הייחודית שלו”.

יחיאל זוהר אמר: ״אני חוגג בעוד חודש יום הולדת יחד עם עירי, 60, אין דבר ראוי ממה שאתה עושה. ועל כך תודה. שנה טובה ומבורכת, שנה של עשייה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *