“האינטרס הלאומי והבטחוני קודם”

“האינטרס הלאומי והבטחוני קודם”
יוצא נגד נהירה של ישראלים לטורקיה כעת. יאיר לפיד
צילום ארכיון: מתוך וויקימדיה

ההסכם עם טורקיה הוא “הסכם קשה לעיכול, אבל מדינות עושות הסכמים כאלה. יש את מה שכולנו מרגישים, ויש את האינטרס הלאומי והבטחוני, והאינטרס הלאומי והבטחוני קודם”. כך הצהיר היום (ב’) יו”ר מפלגת ‘יש עתיד’, יאיר לפיד בפתח ישיבת סיעתו במסגרת תגובתו להסכם הפיוס בין ישראל לטורקיה.

בהמשך לדברי ראש הממשלה, בנימין נתניהו בנושא, סיפר לפיד כי “אתמול דיברתי עם אמו של הדר גולדין והבטחתי לה שאנחנו לא שוכחים לרגע את הבנים”.

“המשפחות יודעות שאנחנו איתן. אין מקום להתנגחויות פוליטיות סביב הנושא הזה. התפקיד שלנו הוא להזכיר ולזכור את הבנים בכל יום, ולהמשיך לחפש דרכים בכל יום כדי לברר מה בדיוק עלה בגורלם, הוסיף לפיד.

בנוסף, יצא לפיד במסגרת דבריו, כנגד נהירה של ישראלים לנופש “הכל כלול” בטורקיה בעקבות הסכם הפיוס.

“ההסכם עם טורקיה לא אומר עוד דבר: הוא לא אומר שכל ישראלי צריך עכשיו לרוץ ולקנות חבילת “הכל כלול” לאנטליה. הכבוד הלאומי שלנו לא תלוי בממשלה, הוא תלוי בכל אחד מאתנו. יש את אילת, יש את הגליל, יש גם את יוון וקפריסין”.


יוצא נגד נהירה של ישראלים לטורקיה כעת. יאיר לפיד | צילום ארכיון: מתוך וויקימדיה
יוצא נגד נהירה של ישראלים לטורקיה כעת. יאיר לפיד | צילום ארכיון: מתוך וויקימדיה

יו”ר מפלגת ‘יש עתיד’ התייחס גם למצב בעזה ושיבח את תוכניתו של שר התחבורה, ישראל כ”ץ לבניית אי נמל ברצועה.

“ההסכם מעלה גם מחדש את שאלת עזה. מפני שישראל אינה יכולה לעמוד מנגד ופשוט לחכות לסבב הבא. אני תומך בתוכניתו של השר ישראל כ”ץ לבניית אי מלאכותי מול חופי עזה, שישמש כנמל סחורות שהפיקוח הבטחוני עליו יהיה בידי ישראל. זה נכון ברמה ההומניטרית. זה נכון ברמה הבטחונית. זה ייתן לחמאס תמריץ לשמור על השקט כל עוד בונים את הנמל. עשיתי יחד עם השר כץ את הסכמי הנמלים, עבדנו הרבה יחד, וצריך לתת לו להוביל את המהלך. אין הרבה שרים שיודעים איך להתחיל ולסיים פרוייקטים בסדר גודל כזה, אבל השר כ”ץ הוא בולדוזר והוא יודע לתכנן ולבצע. הקבינט צריך להתכנס, לתת לו אור ירוק ולצאת לדרך”, קרא לפיד.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *