“החלטת אונסק”ו היא פשע היסטורי”

“החלטת אונסק”ו היא פשע היסטורי”
"בכבוד ובאהבה". נשיאי ישראל ואיטליה
צילום: מארק ניימן

את הדברים אמר נשיא המדינה בפגישת עבודה מדינית עם נשיא איטליה סרג’יו מטרלה

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, נפגש עם נשיא איטליה סרג’יו מטרלה המבקר בישראל לראשונה. בפתח פגישתם נשאו הנשיאים הצהרות משותפות לתקשורת.

נשיא המדינה ברך את נשיא איטליה על הגעתו לישראל ולירושלים בירתה, והביע את תנחומיו על הנספים ברעידות האדמה שפקדו את המדינה לאחרונה, ואמר: “בראשית דברי אני רוצה לשוב ולהביע את תנחומי האישיים על ההרוגים הרבים שספגה איטליה ברעידת האדמה לפני כחודשיים, ועל הסבל הרב והפגיעה הקשה שנגרמו מרעידות האדמה האחרונות”.

"בכבוד ובאהבה". נשיאי ישראל ואיטליה|צילום: מארק ניימן
“בכבוד ובאהבה”. נשיאי ישראל ואיטליה|צילום: מארק ניימן

הנשיא הוסיף וציין: “בביקורי בשער טיטוס שברומא, ראיתי את תבליט המנורה שהובאה מבית המקדש בירושלים”, אמר הנשיא והדגיש: “זוהי עדות נוספת לקשר עתיק היומין שבין העם היהודי לירושלים. החלטת אונסק”ו המטילה ספק בקשר של העם היהודי לירושלים ולבית המקדש, היא פשע היסטורי ואני מודה לאיטליה על מחויבותה לאמת”.

נשיא איטליה, סרג’יו מטרלה, הודה לנשיא על קבלת הפנים החמה והידידותית ואמר: “אני שמח לפגוש אותך כאן בירושלים, עיר מיוחדת כל כך שעיניים רבות בעולם נשואות אליה בהערכה ובאהבה. זה הביקור הראשון שלי במזרח התיכון והבחירה שלי להתחילו דווקא בישראל היא מאשר את הידידות עתיקת היומין בין ישראל ואיטליה. אנחנו חולקים את ערכי הדמוקרטיה בתחומים רבים מאוד בחיינו, כפי שאמר הנשיא ריבלין- שורשיהם של היחסים האלה נטועים קופות היסטוריות עתיקות מאוד”.

נשיא איטליה סיים את דבריו ואמר: “ישראל ואיטליה שתי דמוקרטיות יציבות מאוד יש תפקיד חשוב לשלום ולשיתוף פעולה הבינלאומי. אני שמח לראותך בירושלים העיר שבה ישראל מזהה את עצמאותה ועצמיותה, אשר העולם מתייחס אליה בכבוד ובאהבה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *