הכור הגרעיני ייקרא ע”ש שמעון פרס

הכור הגרעיני ייקרא ע”ש שמעון פרס
לזכרו, פרס בדימונה
צילום מתוך עמוד הפייסבוק של ראש הממשלה

“ראש הממשלה: “פרס פעל רבות להקמת המפעל החשוב הזה, מפעל שחשוב לביטחון ישראל לדורות. ראוי ונכון לקרוא את הקריה על שמו”

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע בעמוד הפייסבוק שלו כי הקריה למחקר גרעיני בדימונה תיקרא על שמו של שמעון פרס ז”ל. נתניהו אמר: “פרס פעל רבות להקמת המפעל החשוב הזה, מפעל שחשוב לביטחון ישראל לדורות. ראוי ונכון לקרוא את הקריה על שמו”.

לזכרו, פרס בדימונה | צילום מתוך עמוד הפייסבוק של ראש הממשלה
לזכרו, פרס בדימונה | צילום מתוך עמוד הפייסבוק של ראש הממשלה

זמן קצר לאחר ההודעה, ראש הממשלה גם נפגש עם עובדי משרדו לרגל השנה החדשה והתייחס לפיגוע בירושלים. לדבריו: “אנחנו בחגי תשרי, אנחנו יודעים שזהו זמן שמלבי הטרור והמסיתים למיניהם מנסים להדליק להבות. נדרשת כאן ערנות מצד כל האזרחים, בוודאי מצד כוחות הביטחון, שעושים ימים כלילות להגן עלינו ולהיות חיץ וחומה, בין המרצחים הללו לבין אזרחי ישראל. אני מצדיע לשוטרים ולשוטרות ולחיילים ולחיילות, לנשות ולאנשי השב”כ, ולכל זרועות הביטחון. אנחנו יודעים שאלמלא הפעולה שלהם, המציאות הייתה נראית אחרת, והודות לפעולה שלהם אנחנו מצליחים לשמור על הביטחון שלנו, על מרקם החיים שלנו, על המדינה שלנו”.

בתוך כל הודיע דובר צה”ל מוסר כי בהתאם להנחיית הדרג המדיני והערכת המצב בצה”ל, יוטל סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וייסגרו המעברים ברצועת עזה, עד לאחר יום כיפור. פתיחת המעברים והסרת הסגר תתבצע ביום רביעי (ד’), י’ בתשרי התשע”ז, 12 באוקטובר 2016, בשעה 23:59, בהתאם להערכת המצב. דו”צ מסר: “במהלך הסגר יותר מעבר רק במקרים הומניטאריים, רפואיים וחריגים, כל זאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *