המושל הכללי של קנדה מבקר בישראל

המושל הכללי של קנדה מבקר בישראל
ביקור ראשון. משמר הכבוד
צילום: מארק ניימן

האורח אמר לנשיא: “ברצוני להדגיש את מחויבותה של קנדה להמשיך ולעבוד עם ישראלים, פלסטינים ושותפים נוספים כדי לקדם את פתרון שתי המדינות”

ראש הממשלה ונשיא המדינה, נפגשו עם המושל הכללי של קנדה דייויד ג’ונסטון ורעייתו שרון ג’ונסטון, אשר הגיעו לביקור ממלכתי בישראל. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: “ברוכים הבאים. לעונג הוא לי לא רק לראותך שוב, אלא לראותך כאן לרגל חתימתנו על הסכמים והתקדמותנו בתחום החדשנות. העתיד נמצא שם. העתיד שייך למדינות שמחדשות, וקנדה וישראל נמצאות שם ואנו יכולים לחדש הרבה יותר יחד”.

בנוסף נחתמו הסכמים נחתמו במעמד ראש הממשלה ומושל קנדה. שר המדע, הטכנולוגיה והחלל אופיר אקוניס ומנכ”ל ארגון MITACS, Alejandro Adem, חתמו על הצהרת כוונות המהווה מסגרת למשא ומתן לשיתוף פעולה בנושא מלגות ומחקר. המדען הראשי אבי חסון ומנכ”ל ארגון MITACS, Alejandro Adem, חתמו על מזכר הבנות בנושא שיתוף פעולה תעשייתי בתחומים מדעיים.

בהמשך, המושל ג’ונסטון ורעייתו התקבלו בטקס רשמי במהלכו סקרו את משמר הכבוד הצה”לי, ונוגנו המנוני שתי המדינות. בסיום הטקס נשאו הנשיא והמושל הצהרות משותפות, אחריהן קיימו פגישת עבודה מדינית במסגרתה דנו בקידום שיתוף הפעולה בין ישראל לקנדה ובסוגיות המדיניות העומדות על הפרק.

ביקור ראשון. משמר הכבוד|צילום: מארק ניימן
ביקור ראשון. משמר הכבוד|צילום: מארק ניימן

“כבוד גדול לארח אותך כאן בישראל ובירושלים, בירתה הנצחית של העם היהודי, עיר שהיא לב ליבו של העם היהודי”, אמר הנשיא בפתח דבריו, והדגיש את הכבוד הרב שהוא רוחש למושל ואת היחסים המצוינים והידידות הקרובה המתאפיינת בשיתוף פעולה פורה בין המדינות.

עוד אמר הנשיא: “אנו גאים בשותפות הקרובה בין המדינות בתחומי המסחר, האקדמיה, התרבות, הטכנולוגיה, והרפואה. אני יודע שתראה דוגמה לשיתוף פעולה כזה במהלך ביקורך, ומברך אותך על תואר ד”ר לשם כבוד שיוענק לך בטכניון בחיפה”.

בסיום דבריו הודה הנשיא למושל הכללי על ביקורו ואמר: “אני יודע שביקורך יסייע לחזק את הקשרים בינינו, ומברך אותך על הגעתך בשם העם בישראל”.

האורח מקנדה אמר: “ברצוני להדגיש את מחויבותה של קנדה להמשיך ולעבוד עם ישראלים, פלסטינים ושותפים נוספים כדי לקדם את פתרון שתי המדינות, ושלום בר קיימא”. עוד אמר המושל: “בעולם עם תקשורת דיגיטלית מידית, מפגשים פנים אל פנים דוגמת מפגשנו זה, חשובים מאוד ואני שמח מאוד להיות כאן. יחסי ישראל וקנדה יוצאי דופן ויש להם ממדים רבים בכלכלה, תרבות, מדע, מדיניות ואסטרטגיה. כל אלו מעוגנים ביחסים בין העמים עצמם. אני מקווה שקנדים וישראלים יוכלו להמשיך ולבנות חברות חכמות יותר ורגישות יותר לאחר, ותקוותי היא שנעשה זאת יחד”.

מאוחר יותר, נשיא המדינה ורעייתו ערכו, ארוחת ערב ממלכתית לכבוד מושל קנדה ורעייתו בבית הנשיא.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *