הסיכום של שנה, הגולן – לנצח

הסיכום של שנה, הגולן – לנצח
"הקואליציה איתנה והיא תמשיך להיות כזאת". נתניהו בדרך לישיבת הממשלה ברמת הגולן
צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של ראש הממשלה


ראש הממשלה, בנימין נתניהו סיכם שנה ראשונה לכהונת מממשלתו הרביעית בהתחייבות לכך שהגולן יישאר לעד בידי ישראל

“זו הפעם הראשונה שממשלת ישראל מקיימת ישיבה רשמית ברמת הגולן בארבעים ותשע השנים שהגולן נמצא תחת שלטון ישראל. הגולן היה חלק אינטגרלי מארץ ישראל בעת העתיקה, ועל כך יעידו עשרות בתי הכנסת העתיקים שסביבנו, והגולן הוא חלק אינטגרלי ממדינת ישראל בעת החדשה. בתשעה עשרה השנים, כשהגולן היה תחת הכיבוש הסורי, ושימש לבונקרים, לגדרות טיל, למוקשים, לתוקפנות – הוא שימש למלחמה. בארבעים ותשע השנים שהגולן נמצא תחת שלטון ישראל, הוא משמש לחקלאות, לתיירות, למיזמים כלכליים, לבנייה. הוא משמש לשלום. באזור הסוער סביבנו ישראל היא הגורם המייצב, ישראל היא הפתרון ולא הבעיה. בחרתי לקיים את ישיבת הממשלה החגיגית ברמת הגולן כדי להעביר מסר ברור: רמת הגולן תישאר לעד בידי ישראל”, קבע נתניהו היום (א’) במסגרת ישיבה חגיגית ומיוחדת של הממשלה ברמת הגולן.

“ישראל לעולם לא תרד מרמת הגולן. אוכלוסיית הגולן גדלה משנה לשנה, היא מונה כיום כחמישים אלף איש ויש עוד אלפי משפחות שאמורות להצטרף בשנים הקרובות. אנחנו נמשיך לחזק את התושבים, את ההתיישבות, את התעשייה ואת החקלאות בכל דרך”, התחייב ראש הממשלה.

“בעוד שמה שקורה בצד הישראלי של הגולן ברור ונהיר, אי אפשר לומר את אותם הדברים על מה שקורה בצד הסורי של רמת הגולן. שוחחתי אמש עם מזכיר המדינה, קרי, אמרתי לו שאני מסופק אם סוריה אי פעם תחזור להיות מה שהייתה. יש בה מיעוטים נרדפים, כמו הנוצרים, הדרוזים והכורדים, שנלחמים בצדק על עתידם ועל ביטחונם. מנגד, יש בה גורמי טרור, בראשם דאעש, איראן וחיזבאללה, וגורמי טרור אחרים, שרוצים להשליט על סוריה ועל האזור את האסלאם הקיצוני, וממנו להמשיך להשליט אותו ברחבי העולם. אמרתי למזכיר המדינה שלא נתנגד להסדר המדיני בסוריה, בתנאי שזה לא יבוא על חשבון ביטחונה של מדינת ישראל. כלומר, שבסופו של יום, כוחותיה של איראן, חיזבאללה ודאעש יסולקו מאדמת סוריה”, הוסיף נתניהו.

נתניהו הדגיש כי ישנן שתי “עובדות יסוד” שהקהילה הבינלאומית חייבת לתמוך בהן, “מתוך הכרה במציאות”, כהגדרתו.

“הגיע הזמן שהקהילה הבינלאומית תכיר במציאות, ובעיקר בשתי עובדות יסוד. האחת, מה שלא יהיה מעבר לגבול, הקו עצמו לא הולך להשתנות. השנייה, הגיע הזמן אחרי חמישים שנה שהקהילה הבינלאומית תכיר סוף סוף בכך שהגולן יישאר לצמיתות תחת ריבונות ישראל. אמרתי למזכיר המדינה קרי שלא נתנגד להסדר המדיני בסוריה, בתנאי שזה לא יבוא על חשבון ביטחונה של מדינת ישראל. כלומר, שבסופו של יום, כוחותיה של איראן, חיזבאללה ודאעש יסולקו מאדמת סוריה. הגיע הזמן שהקהילה הבינלאומית תכיר במציאות, ובעיקר בשתי עובדות יסוד. האחת, מה שלא יהיה מעבר לגבול, הקו עצמו לא הולך להשתנות. השנייה, הגיע הזמן אחרי חמישים שנה שהקהילה הבינלאומית תכיר סוף סוף בכך שהגולן יישאר לצמיתות תחת ריבונות ישראל”, הבהיר.

בהתייחסו ישירות למלאת שנה לכהונת ממשלתו, קבע נתניהו, כי “מי שצפה, אפילו קיווה, שממשלה עם שישים ואחד חברים בקואליציה לא תחזיק מעמד, התבדה”.

“הקואליציה איתנה והיא תמשיך להיות כזאת. עשינו הרבה בשנה האחרונה, בביטחון, בכלכלה, ברווחה ובבריאות, בתשתיות ובדיור, בחינוך ובתרבות, בחקלאות, בתחבורה, בתיירות – ואנחנו פועלים עם תכניות מאוד מסודרות בכל אחד מהתחומים הללו: אנחנו הפחתנו את מחירי המים, החשמל והתחבורה הציבורית; אנחנו הגדלנו את שכר החיילים וקצבאות הזקנה; אנחנו הפחתנו מסים, הגדלנו תחרות, הגדלנו את מספר הסייעות בגנים, הפחתנו רגולציה. אנחנו נלחמים מלחמה עיקשת נגד הביורוקרטיה והרגולציה העודפת במדינת ישראל. אנחנו ממשיכים לבנות ולפתח את ארצנו, אני חייב להגיד, תוך שמירה קפדנית על מסגרת תקציבית אחראית, ואנחנו נמשיך לפעול בכל התחומים הללו – לעודד יזמות, לעודד השקעות, לעודד פיתוח למען אזרחי מדינת ישראל ומדינת ישראל. אנחנו ניפגש בשנת החמישים בבירת הגולן, קצרין, כדי לציין יובל לריבונות, לשלטון ישראל ברמת הגולן ולריבונות ישראל ברמת הגולן”, סיכם.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *