בנט: “הערבים אינם נוהרים ואיננו שונאים אותם”

בנט: “הערבים אינם נוהרים ואיננו שונאים אותם”
"עקץ" משמאל גם את נתניהו
צילום ארכיון: אליאור בן חיים

שר החינוך ויו”ר מפלגת ‘הבית היהודי’, נפתלי בנט יוצא באמירה יוצאת דופן, הבאה לאחר לדבריו של יו”ר האופוזיציה ויו”ר מפלגת ‘העבודה’ ו’המחנה הציוני’, יצחק הרצוג אמש (ג’) בכנס פעילים באשקלון.

בדברים שפרסם בנט היום (ד’) בבוקר בנט בחשבון הטוויטר שלו, הואע קבע כי “ערביי ישראל מהווים כ20% מהאוכלוסיה”.

“הם אינם נוהרים ואיננו שונאים אותם”, הגיב בנט ובכך “עקץ” משמאל גם את ראש הממשלה, בנימין נתניהו שהזהיר ביום הבחירות הכלליות האחרונות, לפני מעט למעלה משנה כי “המצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות אל הקלפי”.

“הם אזרחים שווי זכויות, ואני שר החינוך שלהם. ודי נמאס לחזור על זה”, סיכם בנט בציוצו.

הרצוג מצידו לא נותר חייב.

“שמעתי שיש כמה שלא מרוצים מהגישה הציונית שלי. אם הם רוצים שיו”ר המחנה הציוני יעדיף את האינטרסים של הפלסטיניים, יש לי מסר בשבילם: שיחשבו מסלול מחדש”, הוא צייץ.

"הם אזרחים שוויי זכויות, ואני שר החינוך שלהם. ודי נמאס לחזור על זה". בנט | צילום ארכיון: אליאור בן חיים
“הם אזרחים שוויי זכויות, ואני שר החינוך שלהם. ודי נמאס לחזור על זה”. בנט | צילום ארכיון: אליאור בן חיים

מלכתחילה, הרצוג הודיע באשקלון כי מפלגתו מצטיירת בקרב הציבור הרחב כ”אוהבת ערבים”, כהגדרתו.

“אנחנו תנועה שהיא יודעת לקחת את ההזדמנויות ולהגיע לקהלים חדשים. יש תמורות שעוברות על העם שלנו. אתה צריך להיות קשוב ללב הציבור, ולהבין גם איך להתכתב עם המציאות. הוא רוצה שאם אני בא אליו ואומר לו שצריך ללכת למהלך מדיני, אני צריך להסביר לו איך ומאיזו צורה הצד השני יכבד את זה, ולכן באתי והעברתי בצורה דרמטית בוועידת מפלגת העבודה את תוכנית ההפרדה”, אמר הרצוג

“בתמורות שעוברות על החברה הישראלית, זה נכון: לפיד לוקח מאיתנו היום בסקרים קולות, כי בין היתר הוא גם נע יותר ימינה מאתנו בתודעה הלאומית וזה מחייב דיון מה זה אומר. הרי אנחנו לא נהיה ימין… שיאמינו שבידינו לא רק הניסיון, אלא גם היכולת לשנות את מצב המדינה, מבלי להפקיר את ביטחון ישראל, חלילה, או מבלי לתת תחושה, שאני נתקל בה בפגישות אין ספור של הציבור הישראלי, שאנחנו תמיד אוהבי ערבים. זה חלק מהאתגר”, הוסיף יו”ר האופוזיציה והדגיש כי “הפער ביני לבין בוגי יעלון היום הוא יחסית קטן, ולכן, אם רוצים להחליף את השלטון צריך קצת לחשוב אחרת ולא להיות חבויים עמוק באיזו תפיסה שהיא לצערי נטועה עמוק במקומות שהם לא המרכז הישראלי הגדול שידעה מפלגתנו לייצג”.

דבריו של הרצוג עוררו סערה לא רק בקרב הימין, אלא גם בקרב השמאל.

כך, למשל, ח”כ מיכל רוזין (מרצ) מסרה כי “נראה שהרצוג מתמודד לתפקיד הדובר של ראש הממשלה. החיזור של יו”ר האופוזיציה אחר הממשלה חוצה גבולות חדשים של הסתה, שנאה וגזענות. האמירה של הרצוג אינה מנהיגות, אלא אמירה פופוליסטית שנובעת ממצוקה פוליטית. אם בעיני יו”ר האופוזיציה גלגל ההצלה להנהגתו הרעועה היא הסתה, עדיף שיתפטר מתפקידו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *