“הציונות של הרצל הוחלפה בציונות יהודית”

“הציונות של הרצל הוחלפה בציונות יהודית”
חכי לי במקלט. בנט
צילום: אליאור בן חיים

שר החינוך התייחס לתוכנית להקיף את ישראל בגדרות ואמר: “אם הציונות היא מקלט, יש מקומות בטוחים יותר”

שר החינוך נפתלי בנט סיפק כותרת מפתיעה, במהלך נאומו בכנס המנהלים של הציונות הדתית. לדבריו: “הציונות החילונית של הרצל היא ציונות של שרידות. בגלות, היינו במצב של הישרדות פיזית ורוחנית. ואז, חזרנו ארצה. ועכשיו, לראשונה, אנחנו בתהליך שהציונות הזו לא מחזיקה מים. אם כל מהות הציונות היא להיות מקלט- יש מקומות בטוחים יותר ממדינת ישראל”
השר בנט התייחס ישירות לדבריו של ראש הממשלה היום בסיור בגדר המזרחית: “רה”מ דיבר היום על כך שצריך גדרות, אנחנו עוטפים את עצמנו בגדרות. באוסטרליה ובניו ג’רזי לא צריך גדרות. אנחנו כאן, בשינוי מדיניות בטחונית”.

חכי לי במקלט. בנט|צילום: אליאור בן חיים
חכי לי במקלט. בנט|צילום: אליאור בן חיים

עוד התייחס השר בנט לתפקידה של הציונות הדתית: “אנחנו בתקופה מאוד מיוחדת של שינוי מבורך בציונות הדתית ובתפקידה. בפעם האחרונה שעמ”י היה ברמת ריבונות כמו היום, גם בשטח וגם בעצמאות המדינית היתה בימי דוד המלך. לציונות הדתית יש תפקיד להחזיר את הנשמה היהודית לעם ישראל, ובעצם לחשוף את הנשמה היהודית של עם ישראל. זה תפקידנו וזה מהלך גדול. אנחנו צריכים להנהיג בכל תחומי החיים, ובדרך שלנו. בכלכלה, בעסקים, בחינוך ובביטחון, והציונות הדתית צריכה להנהיג, ולעשות את זה לשם שמיים, ובדרך שלנו. לפני עשר שנים רמסו אותנו, ועכשיו, מה שחלמנו עליו קורה- הציונות הדתית בהנהגת המדינה. אנחנו ננצח, באהבה והנהגה.
בנט התייחס גם לסערת ספר האזרחות. “במשך שנות דור לימדו פה אזרחות כאילו כל הציונות התחילה ב1947. איפה בלפור? איפה ארץ ישראל ועם ישראל? אם אנחנו שואבים את זכותנו מהחלטה באו”ם, אין לנו זכויות. ספר האזרחות בא לבטא את האיזון בין יהדות ודמוקרטיה. יש הרבה התנגדות לספר הזה, אבל באנו לקדם, לעשות ולא לפחד”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *