חוגגים עם חמישים אלף עולים חדשים לישראל

חוגגים עם חמישים אלף עולים חדשים לישראל

נשיא המדינה קיבל הבוקר את פניהם של 233 עולים חדשים מארצות הברית וקנדה, אשר עלו לישראל בטיסה מיוחדת של ארגון ‘נפש בנפש’ והעניק תעודת זהות לעולה ה-50 אלף של הארגון יחד עם שרת הקליטה והשר צחי הנגבי

״זרועותינו פתוחות ועינינו כלות לקבל אתכם בשיבת ציון, ארצנו – ארצכם, ביתנו – ביתכם”

נשיא המדינה עם עולים צעירים הצפויים להתגייס בקרוב |  צילום צילום: מארק ניימן/לע"מ
נשיא המדינה עם עולים צעירים הצפויים להתגייס בקרוב | צילום צילום: מארק ניימן/לע”מ

נשיא המדינה, ראובן (רובי)ריבלין, קיבל הבוקר, יום רביעי, י”ג אב, 17 באוגוסט, את פניהם של 233 עולים חדשים מארצות הברית וקנדה, אשר עלו לישראל בטיסה מיוחדת של ארגון ‘נפש בנפש’ והעניק תעודת זהות לעולה ה-50 אלף של הארגון, רבקה גלנצר בת ה-22 מברוקלין, שעתידה להתגייס לצה”ל. קבלת הפנים נערכה בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית, קרן קיימת לישראל JNF-USA, וגרעין “צבר” של תנועת הצופים. מבין העולים, כ-75 צעירים וצעירות אשר עתידים להתגייס לצה”ל כחיילים בודדים ושש בנות שישרתו בשירות לאומי.

“אני שמח להיות שותף לרגע הייחודי והמרגש הזה,” פתח הנשיא את דבריו, והוסיף: “הרגע בו אתם מציינים את המעבר מגלות לארץ ישראל. מהתפוצה– הביתה.”

הנשיא ברך יחד עם העולים החדשים מעל הבמה ברכת שהחיינו המשיך ואמר :”רק השבוע ציינו את יום תשעה באב. לזכר חורבן בתי המקדש – בית ראשון ובית שני. חורבן בית שני מסמל את תחילת הגלות הארוכה של ישראל. כמעט אלפיים שנות גלות ידע העם היהודי. כמעט אלפיים שנה – יהודים חלמו לשוב לארץ האבות. עבורכם, העולים החדשים, הגלות שהחלה אז – מסתיימת היום. עכשיו אתם בבית. ברוכים הבאים לישראל. ברוכים הבאים לציון. ברוכים הבאים הביתה.”


מתרגשים עם העולים החדשים בשדה התעופה, צילום מתוך עמוד הפייסבוק של ‘נפש בנפש’

עוד הוסיף הנשיא ואמר: “אני יודע שההחלטה ‘לעשות עלייה’ היא החלטה לא קלה. נפרדתם ממשפחה, נפרדתם מהורים, מחברים מקהילה. ממקום עבודה מוכר ובטוח. אני יכול לספר לכם, שבהמשך לא תמיד יהיה קל. יהיו קשיים ומשברים. אבל נתמוך בכם, ונעזור לכם.”

“עולים יקרים, בעוד כמה דקות תצאו משעריו של שדה התעופה אל חייכם החדשים. אל ארצכם הישנה חדשה,” הוסיף הנשיא ואמר: “צריך עוד ללמוד עברית, למצוא עבודה, להשתלב בגן ובבית הספר החדשים. זרועותינו פתוחות ועינינו כלות לקבל אתכם בשיבת ציון. ארצנו – ארצכם. ביתנו – ביתכם. יחד אתכם נמשיך ליצור ולבנות כאן – מדינה לתפארת. ברוכים הבאים.”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *