חג שמח: ירושלים העיר הגדולה בישראל

חג שמח: ירושלים העיר הגדולה בישראל
ותיקים ותיירים. ירושלים
mצילום: אתר pixabay.com

לרגל יום ירושלים הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה נתונים על בירת ישראל

לרגל יום השנה ה-49 לשחרור ירושלים פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נתונים חדשים מהם עולה, בין היתר, כי בירת ישראל, היא העיר הגדולה במדינה.

ב-1948 מנתה אוכלוסיית ירושלים כ-84,000 נפש בלבד ובסוף 2015 הגיע מספר התושבים בבירה ליותר מ-870 אלף איש, מהם 63% יהודים והיתר ערבים.

עוד מתברר כי בית שמש, תל אביב-יפו ובני ברק הם היישובים העיקריים שמהם מהגרים לירושלים. מאידך, בית שמש, תל אביב-יפו וגבעת זאב הם היישובים העיקריים שאליהם עוברים העוזבים את העיר. העובדה שבית שמש מופיעה בשתי הטבלאות, מלמדת על השיעור הגבוה של תושבים חרדים שנעים אל ומחוץ ירושלים. למעשה 32% מתושבי הבירה הם חרדים, 17% מגדירים את עצמם דתיים, 13% – כמסורתיים-דתיים, 15% – מסורתיים לא כל כך דתיים ו-21% – חילונים.

ותיקים ותיירים. ירושלים | mצילום: אתר pixabay.com
ותיקים ותיירים. ירושלים |צילום: אתר pixabay.com

בשנת תשע”ה נותר אחוז התלמידים בפיקוח החרדי (65.5%) דומה לזה של שנת הלימודים הקודמת תשע”ד (65.3%). המגמה בשנים האחרונות נשמרת וחלקם של התלמידים בפיקוח החרדי ובממלכתי-דתי בירושלים עולה בהתמדה, ואילו חלקם של התלמידים בפיקוח הממלכתי יורד.

57.9% גרים בדירה בבעלותם, 30.9% גרים בדירות שכורות והיתר גרים בדירות חינם במעונות סטודנטים ובדירות בדמי מפתח. ערך הדירה הממוצע הוא כ-1,862,000 ש”ח. ושכר הדירה החודשי הממוצע הוא 3,178 ש”ח.

ולסיום חדשות טובות – 78% מהתיירים שהגיעו לישראל בשנת ב-2015 ביקרו בירושלים. מדובר בקרוב ל-900 אלף אורחים מחו”ל שלנו במלונות התיירות בירושלים ורשמו קרוב ל-3 מיליון לינות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *