“מימון לאו”ם – בתנאי שיפסיק הקמפיין נגד ישראל”

“מימון לאו”ם – בתנאי שיפסיק הקמפיין נגד ישראל”
"בכל מה שנוגע לישראל, האו"ם כבר מזמן איבד את האמינות, את ההיגיון הבריא, ובעיקר איבד את הנכס החשוב ביותר שלו - היושרה. יאיר לפיד היום (ב') בכנס 'שורת הדין'
צילום: עודד אנטמן

כך מציע יו”ר מפלגת ‘יש עתיד’, ח”כ יאיר לפיד, הקורא לארה”ב ולאיחוד האירופי להתנות את המשך המימון לאו”ם, “בהפסקת קמפיין הדה-לגיטמיציה של הארגון נגד ישראל”, כהגדרתו

יו”ר מפלגת ‘יש עתיד’, ח”כ יאיר לפיד, נאם היום (ב’) בכנס השנתי הבינלאומי של ארגון ‘שורת הדין’, “דיני המלחמה ושדה הקרב העכשווי”, ותקף בחריפות את התנהלותו של ארגון האו”ם, על מוסדותיו, כלפי ישראל.

“בכל מה שנוגע לישראל, האו”ם כבר מזמן איבד את האמינות, את ההיגיון הבריא, ובעיקר איבד את הנכס החשוב ביותר שלו – היושרה. היחס של מועצת זכויות האדם של האו”ם לישראל חרג מזמן מגבולות הביקורת הלגיטימית והפך לאובססיה מטרידה. בעשר השנים האחרונות אישרה המועצה 61 הצעות החלטה שגינו הפרות של זכויות אדם ברחבי העולם כולו, לעומת 67 הצעות-החלטה שגינו את ישראל. לא, זו לא טעות: המועצה גינתה את ישראל – מדינה דמוקרטית המקיימת את הדין הבינלאומי – יותר פעמים מאשר את כל מדינות העולם גם יחד”, טען לפיד.

במהלך נאומו הציג לפיד דוגמאות המוכיחות, לטענתו את הפיכתו של האו”ם לארגון לא אמין שנשען על תעמולה שקרית ולא מבוססת. כך הסביר כי “מועצת זכויות האדם של האו”ם מעולם לא טרחה להתייחס לעובדה שישראל נאבקת נגד ארבעה ארגוני טרור איסלאמיסטים בעת ובעונה אחת – חיזבאללה, חמאס, אל-קאעידה ודאע”ש. מדובר בארגונים המצהירים בגלוי שהם רוצים להרוג יהודים רק בשל היותם יהודים. והם לא לבד. הם מקבלים גיבוי פיננסי ולוגיסטי, נשק וסיוע מאיראן. איראן, החברה היחידה באו”ם המצהירה בגלוי שמטרתה היא “השמדה טוטאלית” של חברה אחרת בארגון – ישראל. אין צורך לציין שהאו”ם מעולם לא תבע ממנה לחזור בה”.

ב”מקום ארגון המגן על חופש, דמוקרטיה, ערכים ליברליים ושלום עולמי, הפכו חלק מזרועותיו של האו”ם להיפך הגמור. הן הפכו לסייעניות של פונדמנטליזם איסלאמי ולסוכנים של ארגוני טרור כמו חמאס וחיזבאללה. הרוב האוטומטי של המדינות הלא-דמוקרטיות הפך לרוב אוטומטי נגד ישראל. במקום דיון מעמיק בבעיותיו של העולם, האו”ם מפיץ תעמולה אנטישמית מבישה”, קבע.

אחת הדוגמאות שנתן לפיד בנוגע ליחס המוטה של האו”ם עסקה ביחס שמקבלים הפליטים הפלסטינים על ידי ארגון האו”ם על רקע יום הפליט המצוין היום (ב’).

“הפלסטינים הם העם היחיד בעולם שבו יכול אדם להוריש לצאצאיו את התואר ‘פליט’. בשביל הפלסטינים האו”ם שינה את הכללים. זה טירוף מוחלט”.

במקביל, קרא לפיד לארה”ב ולמדינות האיחוד האירופי המממנות את האו”ם, להתנות את המשך המימון לארגון האו”ם בהספקת קמפיין הדה-לגיטימציה נגד ישראל.

“ארה”ב מממנת 22% מתקציבו של האו”ם. למעשה שש מדינות: ארה”ב, יפן, צרפת, בריטניה, איטליה וגרמניה – מממנות למעלה מ-65% מתקציב הארגון. כל שנדרש מהמדינות הללו הוא להרים קול ולומר שהן מסרבות להניח למצב הזה להימשך. המתקפות הפרועות והשקריות נגד ישראל חייבות להיפסק. לא ייתכן שהאו”ם לוקח כסף אמריקאי, משאבים אמריקאים ותמיכה אמריקאית ומנצל אותם למסע תעמולה שתומך בהשמדתה של המדינה היהודית. אם ארגון זכויות האדם של האו”ם רוצה שהמדינות הדמוקרטיות ימשיכו לתמוך בו – הוא צריך לפעול על פי ערכים דמוקרטיים. בראש ובראשונה עליו להתבסס על אמירת האמת. תקיפתה של מדינה דמוקרטית המחויבת לזכויות אדם בשירותם של ארגוני טרור רצחניים אינה חלק מהמנדט של האו”ם. אין שום סיבה שארה”ב ושאר המדינות הדמוקרטיות יסכימו לממן זאת. בביקורי האחרון בוושינגטון שוחחתי על כך עם חברי סנאט וקונגרס דמוקרטים ורפובליקנים. כולם הסכימו שהמצב בלתי נסבל”, סיכם יו”ר מפלגת ‘יש עתיד’.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *