“בואו נגדיר איפה אנחנו רוצים להיות, ונלך לעבוד בזה”

“בואו נגדיר איפה אנחנו רוצים להיות, ונלך לעבוד בזה”
"העתיד הוא משהו שאנחנו צריכים להוביל". לפיד בכנס הרצליה
צילום: יח"צ

כך דרש יו”ר מפלגת ‘יש עתיד’, ח”כ יאיר לפיד, במסגרת נאומו בכנס הרצליה במושב שנערך תחת הכותרת “הגיע הזמן לדבר על העתיד”. במסגרת הכנס חשף את תוכנית 7 הנקודות שלו לעתידה של ישראל

יו”ר מפלגת ‘יש עתיד’, ח”כ יאיר לפיד הציג היום (ד’) בכנס הרצליה את תוכנית 7 הנקודות שלו לעתידה של מדינת ישראל במסגרת נאום שנשא בכנס תחת הכותרת: “הגיע הזמן לדבר על העתיד”.

את נאומו פתח לפיד תחת הדגש כי מדינת ישראל הוקמה על התפיסה שהכל אפשרי.

“הסיפור הישראלי הוא סיפור של הפיכת הבלתי-אפשרי לאפשרי. זה אנחנו. זה הד.נ.א שלנו. הגיע הזמן שנחזור לזה. בשביל זה אנחנו פה. בשביל זה אני רץ לראשות הממשלה. כדי שישראל תהיה בעתיד מה שהיתה כבר בעבר: מדינה מעוררת השראה. מדינה שמציבה בפני אזרחיה אתגרים גדולים ומובילה אותם להישגים גדולים. אילולא האמנו שהכל אפשרי לא היה לנו את הצבא הטוב בעולם ולא היינו ה’סטארט-אפ ניישן’. המדינה הזו הוקמה כשהבלתי אפשרי הפך לאפשרי על בסיס יום-יומי. היא הוקמה כש-7 צבאות ערב תקפו אותנו וניצחנו נגד כל הסיכויים. הקמנו כור גרעיני כשאנשים עוד גרו במעברות. קלטנו יותר ממיליון עולים מרוסיה, בלי לדעת איפה הם יגורו או במה הם יעבדו. מבצע אנטבה, תקיפת הכור בעיראק, העובדה שיש פה יותר חתני פרס נובל ממדינות ענק כמו סין או הודו”, קבע יו”ר מפלגת ‘יש עתיד’.

בהמשך נאומו, ציין לפיד כי הגורם שתוקע את המערכת ועוצר את הקדמה היא הפוליטיקה עצמה.

“הפוליטיקה בישראל – על שחיתותה, סיאובה, חוסר הענייניות שלה, ההתלהמות שלה, העובדה שהיא מגלמת היום כל מה שמכוער ולא יעיל במדינה – הפכה להיות הגורם שתוקע אותנו. הפוליטיקה הישראלית מפצלת אותנו ומפלגת אותנו, במקום לאחד אותנו סביב מטרות אמיתיות. במקום לעבוד, היא מנסה לגרום לנו לשנוא אחד את השני. כי הפוליטיקה הישנה היא זו שגורמת לזה שיכולת הביצוע הישראלית נעצרה. המשימה שלי, המשימה שלנו, היא להחליף את הפוליטיקה של הפיצול והשנאה בפוליטיקה של איחוד ועשיה”, הסביר לפיד.

"העתיד הוא משהו שאנחנו צריכים להוביל". לפיד בכנס הרצליה | צילום: יח"צ
“העתיד הוא משהו שאנחנו צריכים להוביל”. לפיד בכנס הרצליה | צילום: יח”צ

לפיד הדגיש בנאומו כי יש לו את התוכניות והחזון ויש כרגע הזדמנות בציבור לשינוי: יש עכשיו רגע שבו יש הכרה בציבור הישראלי שאנחנו יכולים וצריכים לשנות. לא תמיד יש רגע, אבל עכשיו יש רגע, הזמן שלנו הוא עכשיו, ואנחנו צריכים להכיר בו ולאחוז בו ולצאת לדרך. יש לנו את התוכניות האלה, אנחנו מוכנים להתחיל מחר בבוקר, אנחנו מוכנים לקיים עליהן דיאלוג עם כל חלקי המערכת הפוליטית.

“העתיד הוא משהו שאנחנו צריכים להוביל. לא שנשב שם מ-1996 ונחכה שהזמן יעבור, ונתעסק רק בהישרדות פוליטית. בשנים האחרונות לישראל אין חזון כזה. היא איבדה אותו. יש רק משברים ותגובות. ככה זה מתנהל כבר קרוב לעשור. איבדנו את היכולת לייצר לעצמנו אסטרטגיית-על ולפעול לפיה. ראש הממשלה, השרים שלו, מכנסים מסיבות עתונאים, ‘נתתי הוראה, נתתי הנחיה’ ושום דבר לא קורה. בואו נגדיר איפה אנחנו רוצים להיות, ונלך לעבוד בזה”, אמר לפיד במתיחת ביקורת גלויה על התנהלות ראש הממשלה המכהן, בנימין נתניהו.

במסגרת הכנס, חשף לפיד את תוכנית 7 הנקודות שלו לעתידה של מדינת ישראל :

1. לעצב תפיסת בטחון שמתבססת על התקפה ולא רק על מגננה. ליצור סינרגיה עם כל היכולות של ישראל: הכלכליות, המדיניות, התקשורתיות והטכנולוגיות, תוך שמירה על החוק והלגיטימציה הבינלאומית שלנו.

2. ליזום מהלך איזורי שמטרתו להוציא את הפלסטינים מחיינו.

3. שיקום מערך הבריתות האיסטרטגיות של ישראל בראשן שיקום היחסים עם ארה”ב.

4. ניקוי המערכת הפוליטית משחיתות שלטונית.

5. חיזוק ותיגבור מערכת אכיפת החוק.

6. לבנות צמיחה מבוססת ייצוא שתוביל לעליית משכורות והורדת יוקר המחיה.

7.להגדיל משמעותית את ההשקעה בחינוך ומדע ולהביא להקטנת הפערים החברתיים והפערים בין הפריפריה למרכז.

במסגרת נאומו הדגיש לפיד כי על מנת ליישם את תוכנית 7 הנקודות יש לפעול לשינוי השיח האלים ונדרשת הנהגה שמתאימה לזמנים הללו.

“האלימות וגסות הרוח של השיח הקיצוני היום – מימין ומשמאל – הן תוצאה של ואקום מנהיגותי. כשלא ברור לאן הולכים, כל אחד מרגיש שהוא יכול לסחוב לכיוון שלו. אין מדינה חזקה בלי עם חזק. מי שמפצל אותנו, מחליש אותנו, מחליש את הבטחון שלנו. אנחנו נתייצב מול הקיצוניות וההסתה בלי להסס ובלי לפקפק, ובעיקר נציב מולה אלטרנטיבה”, הבטיח.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *