נשיא המדינה: שהשנה הבאה תהיה שקטה

נשיא המדינה: שהשנה הבאה תהיה שקטה
נשיא המדינה ראובן ריבלין
צילום לע"מ מארק ניימן

ערב ראש השנה תשע”ז, בין יתר המברכים, נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין שולח ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל ויהודי העולם.

“אזרחי ישראל, שנה טובה. ‘תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה’ – כך אנו נוהגים לברך האחד את השני בפתחה של השנה החדשה. “ראש השנה היהודי ‘א’ בתשרי’ טומן בתוכו את אותיות המילה ‘בראשית’ ולא בכדי. האותיות הללו באות ואומרות לנו – ‘מתחילים מחדש’, מצוות עלינו התחלה והתחדשות, אמונה, תקוה וצפייה לעתיד, מבט קדימה במישור הפרטי, החברתי והציבורי. כיחידים, כחברה וכעם. ברגעים בהם אנו שומעים את הקולות הבוקעים מן השופר בחג, צפים ועולים לנגד עינינו אירועי השנה שחלפה על כל גווניהם. רגעי התרועה והשבר מפלחים את הלב, מרטיטים את נימי הנפש. בשנה החולפת ידענו רגעים קשים, עצב וצער, התמודדנו עם התקפות טרור, שוב למדנו – שקיומנו כאן על אדמת הארץ הזו, אינו מובן מאליו אבל לצד זאת, לצד הכאב הנורא- חווינו גם ישראל איתנה וחזקה. ישראל אמיצה ונחושה, לא מוותרת, אופטימית. גילינו רוח התנדבות אזרחית מעוררת השראה, רעות וערבות הדדית מכלל המגזרים שיש בהן תקווה ישראלית אמתית – יחד שבטי ישראל.

למדנו הרבה על הכוחות החיוביים של אזרחי ישראל, את, אתה, אתם, המרכיבים את החברה הישראלית ותורמים יותר מכל אחד אחר לבניין ישראל. ברוח ההתנדבות, ביצירתיות, ברעות, באהבת האדם והארץ. בזכותכם חווינו צמיחה ופריחה במדע, ברפואה, בחינוך, בתרבות ובספורט. בעזרתכם מדינת ישראל ממשיכה להוביל בפיתוח ובהמצאה ונותנת לנו, לצד התקווה הישראלית, הרבה ‘גאווה ישראלית’ והכל שלכם ובזכותכם.

אזרחי ישראל, בעוד זמן קצר נעשה את צעדינו הראשונים בשנה החדשה. אלה יהיו מן הסתם צעדים מהוססים, כתינוק העושה צעדים ראשונים בעולם, מבקש לדעת מה מצפה לו. בפרוס השנה העברית החדשה, שנת תשע”ז, אני רוצה לברך כל אחת ואחד מכם מעומק לבי בשנה טובה. שנה של הדברות ושל שיח, של תקווה והגשמה, לאזרחי ישראל, לעם ישראל, ליהדות העולם ולעולם כולו.

אני נושא תפילה שהשנה הבאה עלינו לטובה תהיה שנה שקטה, שנה של סבלנות ושל סובלנות, שנה שבה נציב אתגרים חדשים ונוכל להם. ברכה מיוחדת שלוחה לכם חילות וחילי צה”ל ומפקדיו, לאנשי כוחות הביטחון והמשטרה אשר על המשמרת ולבני משפחותיכם. מי ייתן שנכתב ונחתם לחיים ארוכים וטובים. שנה טובה מירושלים.”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *