נתניהו: אנחנו נשקם את רשות השידור

נתניהו: אנחנו נשקם את רשות השידור
באחריות כספית. נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

עם פתיחת מושב הכנסת נאם בנושא גם הנשיא ואמר: “מי שרוצה שידור ציבורי חייב להבטיח את היותו בלתי מוטה”

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בפתיחת מושב החורף של הכנסת ובין השאר הבהיר בצורה נחרצת: “אנחנו נשקם את רשות השידור ואנחנו נעשה זאת באחריות כספית”. הדברים היוו סתירה בולטת לדברי הנשיא, ראובן (רובי) ריבלין שהצהיר: “מי שרוצה שידור ציבורי חייב להבטיח את היותו בלתי מוטה באופן חוצה מפלגות. כי הרי כולנו מבינים שעל הגלגל הענק הפוליטי, פעם אתה למעלה ופעם אתה למטה”. הנשיא גם התייחס לנושא פינוי עמונה ומצב ערביי ישראל ואמר: “מי שבעד אמנות חופשית, ללא מעורבות פוליטית, אבל בממון המדינה, לא יכול להחרים קהלים שחושבים אחרת ממנו, גם אם הם יושבים בקרית ארבע או בעכו. יש מידה לא מבוטלת של חוצפה ועוות, במי שתובע מתושב עמונה, לשלם את מלא המחיר בהרס ביתו בשל צו בית המשפט בעוד הוא בעצמו מסרב לקבל את הכרעת הבוחר הישראלי, את כללי המשחק של מדינת ישראל ופונה למועצת הביטחון, בתקווה שהיא תכנס בכל הכוח במדינת ישראל. גם זו אינה שאלה של פוליטיקה וערכים, אלא שאלה של יושרה בסיסית. מי שתומך בפשרה טריטוריאלית, צריך להבהיר מה משמעותה של חלופה זאת נוכח ההנהגה הפלסטינית כיום ומי שבעד ארץ ישראל השלמה, איננו יכול שלא עסק במצבם של הפלסטינים ובמערכת היחסים שלנו אתם. מי שבעד חלוקת ירושלים שיתכבד ויסביר כיצד ניתן יהיה לשמור על בירתנו כאשר בחציה השני ישתוללו כוחות איסלאמיסטיים קיצונים באין מפריע ומי שבעד שמירה על ירושלים מאוחדת, שיתכבד וידאג לביוב בסילואן ולכיתות לימוד בעיסאוויה, ראיתי את הגאווה המוצדקת, של מנהיגים בחברה הערבית, בעליה של מספר הסטודנטים הערביים בטכניון בחיפה, אבל מי שנאבק בעד הכרה שווה מצד המדינה, מוטב שיתכבד ויכבד אותה ואת סמליה ויטרח ויגיע ללוויה ממלכתית”.

באחריות כספית. נתניהו|צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
באחריות כספית. נתניהו בכנסת|צילום: עמוס בן גרשום, לע”מ

בעניין עמונה אמר נתניהו: “הבוקר ביקשנו מבית המשפט דחייה שהיא חשובה בעיניי בעניין עמונה, כדי לטפל בנושא בצורה אחראית, אנחנו מדינת חוק וכל אחד חייב לזכור זאת. אני בטוח שבסופו של יום, גם המתיישבים יפעלו באחריות. הם יודעים שאין, הם יודעים שגם לא תהיה ממשלה יותר אוהדת להתיישבות מן הממשלה הזאת. וכן, חברי הכנסת, הם מחכים במתח, אז הנה עוד משהו שנעשה: אנחנו נמשיך, אדוני יושב הראש, לטפח בתנופה את קשרי החוץ שלנו. בעוד כמה ימים, אדוני הנשיא, אתה נוסע לבקר בהודו, וזהו ביקור גומלין לביקור החשוב של נשיא הודו שהיה פה. אני אצא לביקור באזרבייג’ן וגם בקזחסטן, בסינגפור ובאוסטרליה. אלו שלוש מדינות שראש ממשלת ישראל מעולם לא ביקר בהן”.

“חברי האופוזיציה, ידידיי, אם אתם רוצים תקווה – עזבו את תעשיית הדכדוך. הצטרפו אלינו לטיפוח עוצמתה של ישראל. העוצמה שלנו נובעת מהזהות שלנו, מהאמונה בצדקת דרכנו, ממורשת ישראל, מהערכים של קדמה ודמוקרטיה, ומהקשר האמיץ לארצנו. היא גם יונקת, אולי בראש ובראשונה, מהערבות ההדדית בינינו. אותה הערבות לבנינו היקרים – אורון שאול, והדר גולדין, ואברה מנגיסטו, שלא נשקוט עד שנחזיר אותם הביתה”.

לגבי ערביי ישראל אמר רה”מ: “לא במקרה פתחתי את שנת הלימודים האחרונה בטמרה, פעם ראשונה שראש ממשלה בישראל הלך לשם. וראיתי שם ילדה קטנה, צעירה, ואמרתי לה: “את רוצה להיות רופאה, היי רופאה ולמדי ערבית, זו גם המדינה שלך”. ומדי כמה שבועות אני מקיים אישית ישיבה מיוחדת, ועדת שרים מיוחדת ליהודי, או יותר נכון לעולי קהילת אתיופיה. לעזור להם בדיור, לעזור להם בחינוך, לעזור להם ביחס הוגן, כי אנחנו לא יכולים לקבל את הרעיון שיפלו אותם בגלל צבע עור. ואני אמשיך לעשות את זה עם קהילות, עם גופים, עם יישובים, כל מי שמרגיש שהוא נמצא מאחור. אנחנו לא רוצים שאיש, אף אחד, יישאר מאחור”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *