נתניהו: “אפריקה מאוד חשובה לנו”

נתניהו: “אפריקה מאוד חשובה לנו”
לא מובן מאליו. רה"מ ונשיא טוגו
צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה והנשיא נפגשו עם נשיא טוגו וציינו את הקשר העמוק בין ישראל למספר מדינות באפריקה ואת הרצון להעמיק את שיתוף הפעולה

פור גנאסינגבה (Faure Gnassingbe), נשיא מדינת טוגו שבאפריקה, הגיע לביקור ממלכתי בישראל. הוא נפגש בין היתר עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וגם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין. במהלך הפגישה הצביע נתניהו על פסל של בנימין זאב הרצל, חוזה המדינה ואמר לאורח: “מעט אנשים יודעים שהרצל אמר: ‘לאחר שאסיים את המאבק שלי לשחרר את העם שלי, אקדיש את חיי כדי לשחרר את עמי אפריקה’. ובכן, עמי אפריקה חופשיים. וכעת יש לנו את המדינה היהודית שהרצל חזה ואת המדינות הריבוניות של אפריקה ואנחנו משלבים ידיים כדי להבטיח את העתיד המשותף שלנו לשגשוג, ביטחון ושלום”.

לא מובן מאליו. רה"מ ונשיא טוגו|צילום: חיים צח, לע"מ
לא מובן מאליו. רה”מ ונשיא טוגו|צילום: חיים צח, לע”מ

ראש הממשלה ציין במפגש כי טוגו עמדה לצד מדינת ישראל, פעמים רבות בעבר, וכי הוא מעריך זאת. נתניהו: “טוגו מאוד חשובה לנו ואפריקה מאוד חשובה לנו. יש לנו יחסים נהדרים וידידות נהדרת. אנחנו רוצים להעמיק את שיתוף הפעולה והידידות שלנו למען ההצלחה המתמשכת של טוגו וגם למען המשך חיזוק הידידות של ישראל עם המדינה שלך.

גם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, קיים פגישת עבודה עם נשיא טוגו וציין את שיתוף הפעולה בין המדינות ואת יכולתה של ישראל לסייע לטוגו מניסיונה. הנשיא אמר: “ישראל מעוניינת להיות מעורבת בנושאים הומניטריים, יזמות וחידושים ביבשת אפריקה. אנו, יחד עם ארצות הברית ומדינות אירופה, רואים באפריקה את העתיד, ולכן אני גאה לקבל אתכם כאן בהערכה רבה מתוך תקווה שביקורך יהווה נדבך נוסף ביחסים בין שתי מדינותינו.”

נשיא טוגו, אמר לריבלין: “העם בטוגו מעריץ את מה שהשגתם בישראל, ואותה הערצה משותפת לעוד מדינות באפריקה, ואולי לעולם כולו… אני מתרגש ומתפעל מחדש מהתשתיות שלכם, ומהגידולים שאני רואה לאורך הדרך ויודע עד כמה זה אינו מובן מאליו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *