נתניהו: יש ירידה בהיקף הפיגועים

נתניהו: יש ירידה בהיקף הפיגועים
"פעולות תקיפות מאוד נגד ההסתה אל הציבור הפלסטיני". בנימין נתניהו
צילום: מתוך וויקיפדיה


ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מודיע על “ירידה משמעותית בהיקף הפיגועים” וקובל כנגד מה שהוא מגדיר, חוסר השיוויוניות באכיפת החוק בירושלים

“הממשלה תשמע היום סקירה של השב”כ שמראה על ירידה משמעותית בהיקף הפיגועים. אני אומר זאת בזהירות רבה, כי הרי המגמה הזו יכולה להתהפך, אבל אנחנו יודעים שהיא הושגה עד לכאן כתוצאה ממדיניות תקיפה, אחראית ושיטתית שהממשלה מובילה, ואני רוצה לשבח את צה”ל, את השב”כ ואת המשטרה על ביצוע המדיניות הזאת, על הערנות של החיילים, של השוטרים, של המפקדים, ועל מאמץ משולב של התקפה והגנה שהביאו לכך שגורמי הטרור מצליחים פחות”, קבע נתניהו היום (א’) במסגרת דבריו בפתח ישיבת הממשלה.

“הגורם העיקרי שמוביל את התפשטות הטרור, גם במרחבים אחרים וגם אצלנו, הוא הצלחה. במידה ואנחנו מצמצמים את ההצלחה, אנחנו מצמצמים את ההצטרפות, וזה עיקר הדבר שאנחנו פועלים בו, ונמשיך לעשות זאת, במקביל כמובן לפעולות תקיפות מאוד נגד ההסתה אל הציבור הפלסטיני”, הוסיף ראש הממשלה.

"פעולות תקיפות מאוד נגד ההסתה אל הציבור הפלסטיני". בנימין נתניהו | צילום: מתוך וויקיפדיה
“פעולות תקיפות מאוד נגד ההסתה אל הציבור הפלסטיני”. בנימין נתניהו | צילום: מתוך וויקיפדיה

במקביל, הודיע נתניהו כי בחמש השנים הקרובות הממשלה תקים תחנות משטרה חדשות בירושלים, תגייס 2,600 שוטרים ותחזק את המערכים המבצעיים של המשטרה בעיר. כל זאת על רקע חוסר שיוויוניות באכיפת החוק בין ערבים ליהודים בירושלים. באותה נשימה, הוא התחייב בפני הציבור על שילוב ערביי-ישראל “בכל תחומי עשיית המדינה”.

“אנחנו רוצים שוויוניות באכיפת החוק. השוויוניות הזאת איננה קיימת בירושלים, והציבור הערבי משלם על כך מחיר יקר. מדינת ישראל משלמת על כך מחיר יקר. אנחנו רוצים מדינת חוק אחת, שבה אין מובלעות שבהן לא מתקיים החוק. אנחנו רוצים לצמצם גם פערים אחרים בין החברה הכללית והחברה של אזרחי ישראל הערבים. אנחנו רוצים לשלב אותם בכל תחומי עשיית המדינה – וכך גם נעשה. הצעד שאנחנו עושים היום בא לצמצם את הפערים באכיפת החוק והביטחון האישי”, סיכם ראש הממשלה בדבריו.


כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

  1. איריס אשד

    נתניהו חמוד , הפיגועים פסקו עקב הערבות והאחדות ההדדית סביב החייל מחברון , רק כך נוכל למגר את האויב ללא כל נשק חם , רק באחדות וערבות בעם ישראל

    תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *