נתניהו מזהיר את צרפת ומקבל בברכה את בני ובנות הזוג של עובדי ההיי-טק הזרים

נתניהו מזהיר את צרפת ומקבל בברכה את בני ובנות הזוג של עובדי ההיי-טק הזרים
"גם אנחנו מוטרדים מתרומות כאלה לארגונים ששוללים את זכות קיומה של מדינת ישראל". בתמונה: בנימין נתניהו
צילום ארכיון: מתוך וויקיפדיה

לצד ביטוי זעזוע על הפיגוע בצרפת בשבוע שעבר, הזהיר ראש הממשלה מתמיכת מדינות אירופיות, “לרבות צרפת”, כהגדרתו, במספר ארגונים “שמסיתים וקוראים להחרמת ישראל ואינם מכירים בזכות קיומה של מדינת ישראל”. נתניהו התחייב כי יביא ממצאי הבדיקה בנושא בפני ממשלת צרפת. במקביל, הוא הבהיר כי ישראל תאפשר לבני או לבנות הזוג של עובדי ההיי-טק הזרים שיובאו לעבוד בישראל “לשהות בישראל ולעבוד בה כחוק”

בפתח ישיבת המממשלה השבועית היום (א’), הזהיר, ראש הממשלה, בנימין נתניהו מפני התמיכה של מדינות אירופיות, “לרבות של צרפת”, כלשונו, בארגונים שקוראים להחרמת ישראל ושאינם מכירים בזכותה של ישראל להתקיים, כהגדרתו.

“כולנו הזדעזענו מהפיגוע האכזרי בשבוע שעבר בצרפת”, פתח ראש הממשלה את דבריו בנושא.

“אני שמעתי בעניין על הדיון שמתנהל בממשלת צרפת בנושא מניעת מימון זר לגופים שפוגעים בביטחון אזרחי צרפת. זה נשמע לנו מוכר. גם אנחנו מוטרדים מתרומות כאלה לארגונים ששוללים את זכות קיומה של מדינת ישראל. אני ביקשתי לעשות בדיקה ראשונית. בבדיקה הזאת מצאנו תמיכה של מדינות אירופיות, לרבות צרפת, למספר ארגונים שמסיתים וקוראים להחרמת ישראל ואינם מכירים בזכות קיומה של מדינת ישראל. בקרוב אנחנו נשלים את הבדיקה ונציג את הממצאים לממשלת צרפת”, הבטיח נתניהו.

“אנחנו ניכנס איתם לדיון בעניין הזה, משום שטרור הוא טרור בכל מקום, והסתה היא הסתה שכנראה חובקת עולם, והטיפול צריך להיות אחיד בין הממשלות ככל שניתן”, הדגיש ראש הממשלה.

"גם אנחנו מוטרדים מתרומות כאלה לארגונים ששוללים את זכות קיומה של מדינת ישראל". בתמונה: בנימין נתניהו| צילום ארכיון: מתוך וויקיפדיה
“גם אנחנו מוטרדים מתרומות כאלה לארגונים ששוללים את זכות קיומה של מדינת ישראל”. בתמונה: בנימין נתניהו| צילום ארכיון: מתוך וויקיפדיה

במקביל, הכריז נתניהו כי ישראל תאפשר לבני או לבנות הזוג של עובדי ההי-טק המומחים הזרים שיובאו לעבוד בישראל “לשהות בישראל ולעבוד בה כחוק”, כהגדרתו.

“הממשלה תדון היום בהצעת החלטה שתסייע להמשך צמיחת ענף ההיי-טק בישראל”, קבע ראש הממשלה.

“הביקוש הוא ענק, ההיצע של העובדים הוא קטן. אנחנו פועלים באמצעים שונים להגדיל את היצע העובדים המיומנים בהיי-טק. אנחנו פונים לאוכלוסיות שלא היו מעורבות בהיי-טק עד עכשיו, כמו האוכלוסייה החרדית וכמובן אזרחינו הערבים. אנחנו מנסים גם להכשיר את צעירינו באמצעים שונים, גם בלימודי מתמטיקה, גם בלימודי תקשוב ולימודי מדעים – זה לוקח זמן. בפער אנחנו מעוניינים לסייע לקליטת עובדים מומחים במספר מוגבל, שיכולים לסייע לעבור את המיצר. כדי להקל על קליטת עובדים בעלי ידע ייחודי, אנחנו נאפשר היום בממשלה לבני או לבנות הזוג שלהם לשהות בישראל ולעבוד בה כחוק”, הוא הוסיף.

“בעצם זה מה שעושים בעמק הסיליקון בארצות הברית, וזה נותן להם כוח גדול מאוד וכמובן מכפלות של תעסוקה לאוכלוסייה המקומית בארצות הברית. כך אנחנו נפעל גם כאן”, נימק נתניהו את החלטתו.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *