3 מיליון מסיכות הגיעו לסניפי סופר-פארם

3 מיליון מסיכות הגיעו לסניפי סופר-פארם

סופר-פארם הודיעה כי משלוח נוסף של 3 מיליון מסיכות פנים עושה את דרכו לסניפי הרשת.

מדובר במסכות המוכרות לנו כמסכות רפואיות, הכוללות 3 שכבות וטובות לשימוש עד 4 שעות. התפשטות נגיף הקורונה בארץ ובעולם, הובילה לביקוש חסר תקדים למסכות פנים וכן לעליית מחירים בקרב היצרנים והספקים ברחבי העולם. עם זאת, רשת סופר-פארם מבהירה כי גם משלוח זה של מסיכות יימכר במחיר עלות של 3.30 ₪ ליחידה, כשירות לציבור, ובהתאם לסיכום עם משרד הכלכלה.

מסכות לפנים | צילום אתר pixabay

בנוסף ייבאה סופר-פארם לישראל כ-200,000 מסיכות בתקן kn95/ffp2 לסינון 95% מהחלקיקים ולשימוש של עד 24 שעות (רציף או מצטבר). מסיכות אלו ימכרו בעלות של 30 ₪ ליחידה.

בחודשיים האחרונים, מסיכות הפנים הפכו למוצר מבוקש בכל מדינות העולם הנאבקות בהתפשטות נגיף הקורונה. הביקוש הוביל למחסור עולמי ולתחרות הולכת וגוברת אל מול היצרנים המנסים לעמוד בביקושים. ישנם מפעלים בודדים בעולם האחראים על ייצור המסכות, ובמדינות המערב, הנאבקות גם הן נגיף, יש איסור על ייצוא מסיכות.

עושים הכל כדי להציל חיים | צילום אתר pixabay

אמנם במדינות מתפתחות ניתן עדיין לרכוש מסיכות, אך גם שם, הוטלו מכסות ייצוא לכל מפעל. בנוסף, מיעוט בטיסות וסגירת הגבולות במדינות השונות, מובילה גם היא לעלייה במחירים והופכת את הייבוא לאתגר תפעולי. במקביל, רשתות פארם כמו סופר-פארם מתחרות מול ממשלות וקמעונאיות מכל העולם, על מנת לרכוש המסכות במחיר נוח לצרכן. בנוסף למכירה בחנויות, ניתן לרכוש את כל המוצרים של הרשת גם בסופר-פארם אונליין.

אלכס קורז’, מנהל סחר בבית המרקחת בסופר-פארם: אנחנו עושים מאמצים אדירים על מנת לתת מענה לצרכנים ולעמוד בביקוש למסכות, שמחירן הולך ועולה כל העת. חשוב לציין כי הגבלנו את הרכישה לעד 50 מסכות למשפחה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *